RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Garmin Forerunner 55 - nowy zegarek dla biegaczy.

08-06-2021

Przedstawiamy nowy zegarek Garmin Forerunner 55 stworzony z myślą głównie o biegaczach, producent pozycjonuje urządzenie jako następca Forerunnera 45. 

 

Pierwsze wrażenia

Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy w stosunku do poprzednika, wielkość okrągłej koperty to 42x42mm, średnica wyświetlacza to 1,04 cala o rozdzielczości 208x208px. Największą zmianę odczujemy w czasie działania baterii, gdyż Forerunner 55 potrafi na jednym cyklu ładowania wytrzymać w trybie zegarka nawet do dwóch tygodni! - jest to zaskakujący dobry wynik jak na urządzenie, które kupimy za mniej niż tysiąc złotych. Urządzenie jest dostępne w 4 wariantach kolorystycznych. 

 

Zmiany, zmiany, zmiany...

Forerunner 55 wprowadza wiele nowych możliwości, z których ucieszą się zarówno amatorzy jak i zaawansowani biegacze, dlatego urządzenie jest bardzo uniwersalne. Nowością w stosunku do swojego poprzednika jest wprowadzenie strategii tempa dla wybranej trasy – PACEPRO.

Użytkownicy docenią funkcję czasu regeneracji po każdej aktywności. Po zakończonym treningu zegarek dostarcza informację zwrotną jak długi powinien być odpoczynek przed następnym biegowym wyzwaniem. Kolejnymi nowościami są alerty rytmu, ekran danych z szacowanym czasem ukończenia treningu czy codzienne spersonalizowane wskazówki dotyczące treningów w odniesieniu do naszych poprzednich aktywności.

 

Nie tylko dla biegaczy

Na pokładzie Forerunnera 55 znajdziemy aplikację, które ucieszą miłośników pływania. Zegarek rozpoznaje styl pływania oraz ilość przebytych długości basenu,  pomiar tętna z nadgarstka działa pod wodą. Wielbiciele innych dyscyplin sportowych również znajdą coś dla siebie. Urządzenie posiada zainstalowane aplikacje sportowe dla jazdy na rowerze, profile aktywności na siłowni i wiele innych. 

 

Multimedia

Forerunner 55 oprócz zaawansowanych możliwości sportowych, świetnie sprawdzi się jako towarzysz życia codziennego. Urządzenie posiada funkcje smart takie jak sterowanie muzyką na telefonie, powiadomienia z wybranych aplikacji naszej komórki, widgety, przegląd wydarzeń w kalendarzu.
Dzięki sparowaniu z aplikacją Garmin Conent IQ mamy możliwość pobierania nowych wzorów tarcz zegarka, widgetów oraz dodatkowych pól danych pomocnych przy treningu. Kobiety docenią możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego.

 

     Najważniejsze zmiany:

  Forerunner 45 Forerunner 55
Czas pracy na baterii Tryb zegarka: do 7 dni; tryb gps: do 13 godzin Tryb zegarka: do 14 dni; tryb gps: do 20 godzin
Polecany Trening codzienny Nie Tak
Technologia PACEPRO™ Nie Tak
Czas ukończenia Nie Tak
Alerty rytmu Nie Tak
Asystent odpoczynku Nie Tak
Symulator wyścigu Nie Tak
Aktywności basen Nie Tak
Bieg lekkoatletyczny Nie Tak
Pomiar tętna pod wodą Nie Tak
Wiek sprawnościowy Nie Tak
Intensywne minuty Nie Tak
Śledzenie cyklu menstruacyjnego Nie Tak