garmin fenix 5 plus

GARMIN Fenix 3 HR Sapphire [010-01338-71]

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 010-01338-71
 • Producent: Garmin
 • Dostępność: Dostępny
 • Cena netto: 1 381,30 zł 2 599,00 zł 1 699,00 zł
 • Oblicz

GARMIN Fenix 3 Sapphire HR [010-01338-71]


Fenix 3 Sapphire HR - Niezwykła funkcjonalność w stylowej formie

 • Antena EXO™ ze stali nierdzewnej z obsługą GPS i Glonass
 • Technologia pomiaru tętna na nadgarstku Elevate™ mierzy tętno na nadgarstku
 • Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,2” Garmin Chroma Display™, wyposażony w bardzo wytrzymałe wypukłe szkiełko szafirowe, jest czytelny nawet w pełnym słońcu
 • Funkcje treningów fitness, takie jak zaawansowana dynamika biegu, długość kroku biegu, odchylenie do długości, pułap tlenowy, asystent odpoczynku i nie tylko
 • Funkcje nawigacji w otwartym terenie, takie jak 3-osiowy kompas, wysokościomierz i barometr oraz funkcja TracBack®
 • Powiadomienia ze smartfona oraz możliwość pobierania pól danych, tarcz zegarka i aplikacji z Connect IQ™
 • Polskie menu

Zwiększ swój potencjał treningowy dzięki technologii pomiaru tętna na nadgarstku Elevate dostępnej w zegarkach Fēnix 3 HR. Pomiar na nadgarstku pozwala monitorować tętno przez całą dobę, bez konieczności zakładania paska z czujnikiem na klatkę piersiową. To zapewni Ci większą swobodę ruchów oraz niezbędne statystyki, które pomogą zwiększyć wydajność treningu. Urządzenia z tą technologią wykorzystują pomiar tętna do obliczania spalonych kalorii oraz intensywności ćwiczeń.

Trenuj bez ograniczeń

Kompleksowy zestaw funkcji do biegania terenowego — od dokładnego pomiaru parametrów podczas biegu po funkcje nawigacyjne ułatwiające orientację poza utartymi szlakami. Fēnix 3 obsługuje również system satelitarny Glonass, zapewniając bardziej niezawodną lokalizację. Co więcej, funkcje automatycznego przełączania pomiędzy biegiem i wspinaczką oraz licznik dystansu wspinaczki doskonale uzupełniają rozbudowaną funkcjonalność zegarka. Wymagający sportowcy nie muszą już dokonywać wyboru — Garmin Fenix 3 HR to zaawansowany technicznie zegarek sportowy, który jednocześnie może być używany jako tradycyjny zegarek podkreślający aktywny styl życia swojego właściciela. Opracowany przez firmę Garmin zegarek Fenix 3 to najdoskonalsze połączenie najbardziej zaawansowanych funkcji treningów fitness, nawigacji satelitarnej, wytrzymałej i stylowej konstrukcji oraz konfigurowanych przez użytkownika funkcji inteligentnego zegarka. Fenix 3 HR to niezawodny, sportowy zegarek GPS stworzony z myślą o wymagających sportowcach i miłośnikach aktywnej turystyki. Ten zaawansowany zegarek wyposażony w technologię pomiaru tętna na nadgarstku Elevate™ jest zawsze gotowy na aktywność i wszelkie wyzwania. Zegarek jest wyposażony w funkcje do treningów wielu dyscyplin, biegów terenowych i nawigacji. Cechuje go wytrzymała i solidna konstrukcja uzyskana dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz inteligentne funkcje. Dostęp do platformy Connect IQ pozwala spersonalizować tarczę zegarka, pola danych, widżety i aplikacje.Elevate — pomiar tętna na nadgarstku

Technologia pomiaru tętna na nadgarstku Elevate w zegarku Fenix 3 Sapphire HR gwarantuje swobodę ambitnym sportowcom. Umożliwia ona śledzenie tętna na nadgarstku bez konieczności noszenia paska na klatce piersiowej.


Zaawansowana dynamika biegu dzięki czujnikowi tętna HRM Run umożliwia analizę biegu:

 • Odchylenie pionowe i odchylenie od długości — wysokość 'odbicia' podczas biegu oraz stosunek korzyści do długości kroku
 • Czas i bilans kontaktu z podłożem — czas, przez jaki stopa dotyka podłoża podczas biegu, oraz symetria biegu
 • Rytm — liczba kroków na minutę
 • Długość kroku — dokładny pomiar bieżącego tempa

 

Funkcja pomiarów fizjologicznych przy użyciu czujnika tętna HRM Run mierzy tętno w celu dostarczenia takich informacji, jak:

Natężenie wysiłku — zegarek mierzy zmienność tętna przez 3 minuty, gdy stoisz w miejscu, aby zbadać szacowane natężenie wysiłku. Wynik jest przedstawiony na skali 1 do 100, gdzie niskie wartości oznaczają niski poziom natężenia wysiłku.

Przygotowanie wydolnościowe — po biegu trwającym od 6 do 20 minut zegarek Fenix 3 hr umożliwia porównanie kondycji mierzonej podczas treningu z ogólnym poziomem kondycji.

Próg mleczanowy — poprzez analizę tempa i tętna zegarek określa moment, od którego mięśnie zaczynają gwałtownie słabnąć.


Pomiar wydajności na wiele sposobów podczas uprawiania różnych dyscyplin sportu

Zegarek Fenix 3 Sapphire HR powstał z myślą o sportowcach, którzy chcą mierzyć swoją wydajność w różnych dyscyplinach. To zegarek nie tylko do biegania, lecz także do innych dyscyplin, takich jak treningi pływackie, narciarstwo, sporty wioślarskie, w tym pływanie z wiosłem na desce, a nawet golf. Podczas treningów pływackich zegarek Fenix 3 mierzy dystans, tempo, liczbę ruchów i inne parametry. W trybie skiboardingu zegarek monitoruje całodzienną aktywność, zapewniając pomiar prędkości, dystansu i różnicy wzniesień oraz dostęp do automatycznego licznika zjazdów (z funkcją Auto Pause na czas jazdy wyciągiem) itp., a wszystkie te dane są zawsze na wyciągnięcie ręki. Zegarek Fenix 3 zapewnia wioślarzom szczegółowe dane, takie jak liczba, tempo, a nawet efektywność ruchów, wykorzystując podczas treningów funkcję Virtual Partner. Tryb golfowy zapewnia informacje o odległości do przedniej, środkowej oraz tylnej części greenów w przypadku każdego pola golfowego pobranego z serwisu Garmin Connect™. Zegarek Fenix 3 może nawet posłużyć jako pilot zdalnego sterowania z możliwością obsługi w rękawiczkach, który za pośrednictwem interfejsu ANT+® może kontrolować kamery sportowe VIRB®.

 

Powiadomienia o rozmowach przychodzących, wiadomościach tekstowych, aktualizacjach statusu na portalach społecznościowych i nie tylko — w zależności od ustawień powiadomień smartfona.
Kalendarz : Wyświetla nadchodzące spotkania z kalendarza smartfona.
Sterowanie muzyką : Pozwala sterować odtwarzaniem muzyki w smartfonie.
Pogoda : Wyświetla bieżącą temperaturę i prognozę pogody.
Mój dzień : Wyświetla dynamiczne podsumowanie aktywności z danego dnia. Dane obejmują ostatnio zapisaną dyscyplinę sportową, minuty intensywnej aktywności, pokonane piętra, kroki, spalone kalorie i nie tylko.
Śledzenie aktywności : Śledzi dzienną liczbę kroków, cel kroków, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii i statystyki dotyczące snu.
Minuty intensywnej aktywności : Śledzi czas spędzony na wykonywaniu umiarkowanych i intensywnych aktywności, tygodniowy cel liczby minut intensywnej aktywności oraz postęp w realizacji celu.
Tętno : Wyświetla bieżące tętno w uderzeniach na minutę (bpm), najniższe tętno spoczynkowe bieżącego dnia oraz wykres tętna.
Ostatnia dyscyplina sportowa : Wyświetla krótkie podsumowanie ostatnio uprawianego sportu i całkowity dystans z bieżącego tygodnia.
Wyświetla informacje z wysokościomierza, barometru i kompasu.
Dane z czujnika temperatury: Wyświetla informacje z wewnętrznego czujnika lub połączonego czujnika ANT+ .
Kompas : Wyświetla elektroniczny kompas.
Sterowanie VIRB : Umożliwia sterowanie kamerą po sparowaniu urządzenia VIRB z urządzeniem Fēnix 3.
Ostatnia aktywność : Wyświetla krótkie podsumowanie ostatniej zapisanej aktywności, takiej jak ostatni bieg, ostatni przejazd lub ostatnia przepłynięta długość.

 

Dowód Twojego potencjału

Zegarek Fenix 3 Sapphire HR wyposażono w dodatkowe funkcje treningowe, dzięki którym dowiesz się wszystkiego o swojej formie i sprawności. Funkcja szacowania pułapu tlenowego analizuje dane, takie jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Śledzenie zmian pozwala obserwować poprawę własnych wyników i porównywać je z wynikami znajomych. Pozostałe pomiary kondycji to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala określić idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego.

Orientuj się w terenie

Zegarek Fenix 3 Sapphire HR zapewnia kompletny zestaw funkcji nawigacyjnych i monitorujących, które wspomagają użytkownika na utartych szlakach oraz poza nimi. Zegarek Fenix 3 zapisuje wykres śladu GPS, tworząc “elektroniczną ścieżkę śladu” podczas ruchu użytkownika. Umożliwia także oznaczanie pozycji, takich jak linia startu/mety, punkt kontrolny, obozowisko lub miejsce zaparkowania samochodu, a także innych punktów szczególnych. Dzięki zegarkowi Fenix 3 możesz tworzyć kursy i podążać nimi, zaznaczyć do 1000 pozycji i do nich nawigować. Planuj podróże i udostępniaj przygody znajomym i rodzinie, korzystając z darmowej aplikacji komputerowej BaseCamp™ firmy Garmin.

Więcej niż czujniki ABC

Zegarek Fenix 3 Sapphire HR jest wyposażony w wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Urządzenie automatycznie kalibruje te czujniki przy użyciu sygnału GPS, co zapewnia najdokładniejsze dane. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające na dokładne śledzenie zmian wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. Trzyosiowy kompas elektroniczny stale określa Twój kierunek i to, czy jesteś w ruchu, czy nie. Aby uzyskać dokładne pomiary temperatury, sparuj zegarek Fenix 3 z zewnętrznym czujnikiem temperatury.

Dostosuj do własnych potrzeb

Można pobrać darmowe elementy ze strony Connect IQ, aby nadać zegarkowi Fenix 3 Sapphire HR osobisty charakter. Można spersonalizować tarczę zegarka, dodać pola danych oraz pobrać aplikacje i widżety, które pozwalają na szybki odczyt informacji.

Bądź na bieżąco

Zegarek Fenix 3 to inteligentne urządzenie, które zapewnia stały kontakt ze światem – dzięki funkcji powiadomień z telefonu wyświetlanych w zegarku2 oraz funkcji punktu hotspot Wi-Fi, która automatycznie przesyła na bieżąco statystyki do serwisu Garmin Connect™ w ciągu dnia. Jeśli sobie tego życzysz, urządzenie Fenix 3 może nawet informować rodzinę i znajomych o Twojej bieżącej pozycji za pomocą funkcji LiveTrack2. Zegarek Fenix 3 może zapewniać jeszcze więcej informacji w przypadku połączenia go z jednym z wielu opcjonalnych czujników Garmin ANT+, takich jak czujnik mocy pedałowania Vector® , czujnik temperatury Tempe™ , czujnik dynamiki biegu HRM-Run i wiele innych.

Bez względu na to, jaką formę aktywności wybierzesz — to zegarek dla Ciebie!

Garmin Fenix 3 Sapphire HR został stworzony, by wspomagać sportowców i entuzjastów ruchu na powietrzu w tym, co robią. Można z niego korzystać podczas uprawiania sportów wyczynowych, takich jak biegi, kolarstwo, pływanie, biegi terenowe, biegi narciarskie czy triatlon, jak również podczas aktywności rekreacyjnych, takich jak piesze wędrówki, wspinaczka, narciarstwo i nie tylko. Urządzenie na bieżąco mierzy osiągane wyniki i monitoruje aktywności, umożliwiając ich udostępnianie oraz bezpieczny powrót do domu po zakończonej wyprawie. To jednak nie koniec jego zalet. Dzięki obsłudze nowej aplikacji Connect IQ zegarek Fenix 3 otwiera możliwości opracowania wielu innych funkcji z myślą o różnych rodzajach aktywności.


Profesjonalny styl, który stawi czoła najtrudniejszym warunkom

Zegarek Fenix 3 Sapphire HR dla sportowców jest wyposażony w ramkę ochronną i przyciski ze stali nierdzewnej, opaskę utwardzaną promieniowaniem UV i niezwykle wytrzymałą obudowę z włókna szklanego, dzięki czemu cechuje go wysoka trwałość. Kolorowy wyświetlacz Chroma o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem LED zapewnia czytelny obraz w każdych warunkach oświetleniowych — nawet w pełnym słońcu. Zegarek Fenix 3 Sapphire HR charakteryzuje się klasą wodoszczelności do 100 metrów , a jego bateria może pracować nawet 50 godzin w trybie oszczędzania baterii UltraTrac™, 20 godzin w trybie GPS i do 3 tygodni w trybie zegarka (w zależności od ustawień).

Dokładność monitorowania aktywności

 
Wymiary fizyczne 51,5 × 51,5 × 16,0 mm
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. przekątna 30,4 mm
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 218 × 218 pikseli, kolorowy i odblaskowo-przezroczysty ekran MIP ze szkiełkiem szafirowym
Kolorowy wyświetlacz Tak
Wyświetlacz z trybem odwróconych kolorów Tak
Masa Z paskiem silikonowym: 86 g
Bateria Bateria litowo-jonowa o pojemności 300 mAh
Czas działania baterii Do 40 godzin w trybie UltraTrac™, do 16 godzin w trybie treningu z GPS; do 3 tygodni w trybie zegarka
Klasa wodoszczelności 10 ATM
Obsługa GPS Tak
GLONASS Tak
Bardzo czuły odbiornik Tak
Wysokościomierz barometryczny Tak
Elektroniczny kompas Tak
Powiadomienia z telefonu (wyświetlanie wiadomości e-mail, SMS-ów i innych powiadomień po sparowaniu ze zgodnym telefonem) Tak
Alert wibracyjny Tak
Sterowanie muzyką Tak
Sterowanie kamerą VIRB Tak
Funkcje zegarka Aktualny czas (12/24 godz.), kalendarz (dzień/data), codzienny alarm, stoper, minutnik, alerty wschodu/zachodu słońca

Mapy i pamięć

Wbudowana pamięć 32 MB, dostępne 23 MB
Waypointy/ulubione/pozycje 1000
Trasy 30

Funkcje biegowe

Funkcja Virtual Pacer™ (porównuje tempo bieżące z docelowym) Tak
Szacowany pułap tlenowy Tak
Asystent odpoczynku Tak
Symulator wyścigu Tak
Dynamika biegu Tak
Akcelerometr (oblicza dystans dla aktywności fizycznej w pomieszczeniach bez konieczności używania czujnika na nogę) Tak
Osobiste rekordy Tak

Funkcje rowerowe

Zgodność z urządzeniem Vector™ Tak
Kilka profili rowerów Tak
Rowerowy czujnik prędkości/rytmu Tak (opcjonalnie)

Funkcje biegowe i rowerowe

Czujnik tętna wbudowany
Virtual Partner® (trening z cyfrowym przeciwnikiem) Tak
Virtual Racer™ (konkuruj z swoimi poprzednimi rekordami) Tak
Auto Pause® (pauza i wznowienie licznika czasu na podstawie prędkości) Tak
Multi-sport (zmiana trybu sportowego po naciśnięciu jednego przycisku) Tak
Automatyczny trening Multisport (przełączanie między trybami sportowymi za 1 naciśnięciem przycisku) Tak
Zaawansowane ćwiczenia (tworzenie niestandardowych ćwiczeń) Tak
Alert tempa (włącza alarm, gdy tempo różni się od ustawionego) Tak
Trening interwałowy (konfigurowanie interwałów ćwiczeń i odpoczynków) Tak
Obliczanie zużycia kalorii na podstawie tętna Tak
Zliczanie spalonych kalorii Tak
Training Effect (pomiar wpływu aktywności na Twoją wydolność aerobową) Tak

Funkcje pływackie

Dane dotyczące pływania w basenie (długości, dystans, tempo, liczba i częstotliwość ruchów, kalorie) Tak
Identyfikacja stylu pływackiego (np. styl dowolny) Tak
Dane dotyczące pływania w otwartym akwenie (dystans, tempo, liczba i częstotliwość ruchów, kalorie) Tak
Treningi pływackie Tak

Funkcje golfowe

Pomiar dystansu uderzenia (oblicza dokładny dystans dla uderzeń wykonanych na polu) Tak
Odległość do początku, środka i końca greenów Tak
Odległość do lay-upów/doglegów Tak
Cyfrowa karta wyników Tak

Funkcje dla zajęć na powietrzu

Kalendarz myśliwski/wędkarski Tak
Informacje o położeniu słońca i księżyca Tak
Pomiar powierzchni Tak

Funkcje śledzenia aktywności

Licznik kroków Tak
Cel automatyczny (rozpoznaje poziom aktywności użytkownika i wyznacza dzienny cel kroków) Tak
Pasek ruchu (wyświetlany w urządzeniu po ukończeniu aktywności; wystarczy chodzić przez kilka minut, aby go zresetować) Tak
Monitorowanie snu (monitoruje całkowity czas snu oraz fazy ruchu i spokojnego snu) Tak

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych) Tak
Automatyczna synchronizacja (automatyczne przesyłanie danych do komputera) Tak

Dodatkowe

Dodatkowe
 • Obsługa aplikacji Connect IQ™: tak (tarcze zegarka, pola danych, widżety i aplikacje)
 • Antena EXO™ (GPS/GLONASS): tak
 • Sieć Wi-Fi®: tak
 • ANT+®: tak
 • Bluetooth® 4.0 LE: tak
 • Ostrzeżenia pogodowe: tak
 • UltraTrac: tak
 • Obsługa czujnika temperatury tempe™: tak
 • TracBack: tak
 • Funkcje narciarskie: tak
 • Pomiary fizjologiczne: tak
 • SUP(pływanie z wiosłem na desce)/wioślarstwo: tak

- Garmin Fenix 3 Sapphire z czarnym silikonowym paskiem

- Kabel USB/do ładowania

- Zasilacz sieciowy z wtyczką

- Dokumentacja

GARMIN INSTRUKCJA FENIX 5X