Sportivo

GARMIN Descent Mk1 - Zegarek do nurkowania [010-01760-10]

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 010-01760-10
 • Producent: Garmin
 • Dostępność: W sprawie dostępności prosimy o kontakt
 • Cena netto: 3 657,72 zł 4 499,00 zł
 • Niedostępny
 • Oblicz

GARMIN Descent Mk1 [010-01760-10]
Garmin Descent Mk1 - zanurkuj po przygodę z uniwersalnym komputerem GPS

 • Wysokiej klasy komputer nurkowy GPS z pełnym zestawem funkcji w postaci eleganckiego zegarka wyposażonego w jasny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala i mapy TOPO.
 • Wbudowane czujniki: 3-osiowy kompas, żyroskop i wysokościomierz barometryczny oraz funkcja GPS i GLONASS umożliwiają zaznaczenie pozycji zanurzenia i wynurzenia1 w ramach nawigacji powierzchniowej GPS.
 • Obsługa trybu nurkowania na jednej mieszance (w tym nitrox i trimix), na wielu mieszankach, z głębokościomierzem lub na bezdechu umożliwia zaplanowanie nurkowania bezpośrednio na urządzeniu.
 • Rejestr nurkowań umożliwia przechowywanie i przeglądanie danych z maks. 10 000 zejść pod wodę oraz udostępnianie danych online za pośrednictwem serwisu Garmin Connect i dołączonej aplikacji mobilnej.
 • Technologia pomiaru tętna na nadgarstku Elevate2 z wbudowanymi profilami aktywności, statystykami efektywności i powiadomieniami z telefonu3.
 • Czas działania baterii: do 21 dni w trybie zegarka; do 12 dni w trybie smartwatcha; do 40 godzin w trybie nurkowania i do 20 godzin w trybie GPS4.

Bez względu na to, czy nurkujesz na bezdechu, z butlą czy bez, w wodzie słonej czy słodkiej, oddychając nitroksem czy trimiksem — komputer nurkowy Garmin Descent Mk1 to intuicyjne, uniwersalne urządzenie, o jakim marzysz. To pierwszy komputer nurkowy w rozmiarze zegarka zapewniający nawigację powierzchniową GPS, kolorowe mapy na ekranie i sprawdzanie bieżącej pozycji. Dzięki niemu z łatwością zaznaczysz pozycje zanurzenia i wynurzenia1.

Garmin Descent Mk1

Sprawdzony algorytm Bühlmann ZHL-16c zapewnia pozostanie w bezpiecznych limitach nurkowania. Dostosowane przez użytkownika ostrzeżenia dźwiękowe i wibracyjne dostarczają mu niezbędnych informacji. Oprócz licznych funkcji nurkowych urządzenie Descent Mk1 działa również jako niezawodny towarzysz treningów, zapewniając najlepsze funkcje z zegarka wielodyscyplinowego fēnix® 5X GPS, w tym powiadomienia z telefonu3, dzięki którym masz zawsze kontakt z innymi. Komputer nurkowy Descent Mk1 jest też niezwykle elegancki i wygodny, co sprawia, że chce się go nosić również na co dzień.

Łatwiejsze oddychanie to przyjemniejsze nurkowanie

Zapewniając łatwo dostępne funkcje w ramach wielu aktywności nurkowania (w tym możliwość planowania na urządzeniu nurkowania rekreacyjnego, technicznego i swobodnego), komputer nurkowy Descent Mk1 zawiera wszystkie najważniejsze dane w czasie rzeczywistym potrzebne do udanego nurkowania. Komputer uruchamia się automatycznie po wejściu do wody — na szczegółowym, kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 1,2 cala widoczna jest bieżąca głębokość, czas nurkowania, temperatura wody, tempo zanurzania/wynurzania, czas bezdekompresyjny, informacje o przystanku na dekompresję, czas działania baterii i inne dane.

Urządzenie umożliwia ustawienie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które ostrzegą Cię w odpowiednich momentach. Komputer obsługuje 6 różnych mieszanek gazów, w tym nitrox i trimix (do 100% tlenu). Za pomocą ustawień konserwatyzmu możesz dostosować limity bezpiecznego nurkowania do swoich możliwości.

 

Wiele czujników nawigacyjnych

Komputer nurkowy Descent Mk1 zapewnia wysoką czułość śledzenia satelitarnego GPS i GLONASS na potrzeby nawigacji na podstawie mapy oraz pełen zestaw czujników ABC (wysokościomierz, barometr, kompas) do nawigacji powierzchniowej. Wyświetla również ekran kompasu, który można z łatwością odczytać pod wodą. Wbudowany wysokościomierz zapewnia informacje o wysokości, a trzyosiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia stale określa Twój kierunek i to, czy jesteś w ruchu czy nie. Aby uzyskać szybki dostęp do ekranu kompasu, wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu, co jest łatwiejsze od naciskania przycisków funkcyjnych.

 

Nadgarstkowy pomiar tętna

Komputer nurkowy Descent Mk1 korzysta z technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Garmin Elevate2, za pomocą której optycznie skanuje puls. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy komputer jest założony bezpośrednio na nadgarstek, a nie na piankę czy skafander suchy. Komputer monitoruje poziomy wysiłku fizycznego i automatycznie przesyła dane tętna do konta online w serwisie Garmin Connect na potrzeby przejrzenia i analizy danych po nurkowaniu.

 

Zaawansowane funkcje dla wielu dyscyplin sportowych

Oprócz pełnego zestawu funkcji komputera nurkowego Descent Mk1 zapewnia również wszystkie funkcje sportowe/treningowe oraz narzędzia treningowe i narzędzia do nawigacji w terenie wybrane z naszej popularnej linii najnowocześniejszych wielodyscyplinowych zegarków fēnix. Możesz korzystać z wielu danych fizjologicznych, dynamiki biegu, funkcji śledzenia aktywności itd., aby monitorować statystyki treningu, mierzyć postępy i zapobiegać kontuzjom. Urządzenie obsługuje specjalne, wgrane profile aktywności: pływanie, bieg, jazda na rowerze, wędrówki, jazda na nartach, wiosłowanie, wiosłowanie na stojąco i wiele innych. Łatwo dostępne są również różne dane śledzenia czasu, pomiaru okrążeń i funkcje śledzenia mapy. A jeśli chcesz zwiększyć swoją motywację, możesz dodatkowo pobrać na swoje urządzenie zaawansowane treningi i plany treningowe z serwisu Garmin Connect.

 

Łączność z telefonem

Po sparowaniu ze zgodnym smartfonem3 Descent Mk1 ułatwia odbieranie SMS-ów, e-maili i powiadomień z telefonu bezpośrednio na tarczy zegarka. Umożliwia także automatyczne przesyłanie do serwisu Garmin Connect, korzystanie z monitów dźwiękowych, sterowanie muzyką i nie tylko. Twoi kompani na powierzchni, znajomi i członkowie rodziny mogą śledzić Twoje położenie i przygody online w czasie rzeczywistym, korzystając z funkcji LiveTrack. Możesz też w trakcie podróży korzystać z funkcji GroupTrack i wyświetlacza mapy oraz monitorować znajomych udostępniających swoją aktywność.

 

Wysokiej jakości materiały i elegancki styl

Wykonany z wysokiej jakości materiałów komputer nurkowy Descent Mk1 jest dostępny w dwóch wyróżniających się stylach: ramka ze stali nierdzewnej i paskiem z utwardzanego silikonu lub luksusowa ramka tytanowa z polerowaną bransoletą tytanową DLC. Oba modele zapewniają zaawansowany odbiór sygnału satelitarnego GPS i GLONASS przez antenę dookolną EXO wbudowaną w ramkę i umożliwiającą lepszy odbiór w wymagających sytuacjach — zbyt wymagających dla samego sygnału GPS. Jasny, wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz Garmin Chroma Display z podświetleniem LED gwarantuje doskonałą czytelność w każdym świetle: zarówno pod wodą, jak i na powierzchni. Oba modele są też wyposażone w wytrzymałe, wypukłe, szafirowe szkiełko zapewniające odporność na zarysowania.

 

Łatwe ładowanie i wymiana pasków

Jedno ładowanie zapewnia do 40 godzin działania baterii w trybie nurkowania, do 21 dni w trybie zegarka, do 12 dni w trybie inteligentnego zegarka i do 20 godzin w trybie GPS (w zależności od ustawień). Dzięki wymiennym paskom QuickFit™ możesz dobrać styl urządzenia do wykonywanej aktywności lub specjalnej okazji i nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi. W zestawie znajdują się też dłuższe paski QuickFit, które z łatwością założysz na piankę lub suchy skafander.

Możesz też spersonalizować ekran zegarka, korzystając z bezpłatnych wzorów tarcz, aplikacji i pól danych dostępnych w sklepie Connect IQ™. Ze względów bezpieczeństwa podczas nurkowania funkcje Connect IQ są niedostępne — ma to zapewnić prawidłowe działanie wszystkich funkcji związanych z nurkowaniem. Oba modele Descent Mk1 są również wyposażone w sieć Wi-Fi®, co umożliwia łączenie się z siecią bezprzewodową i automatyczne przesyłanie aktywności w celu udostępnienie ich w serwisie Garmin Connect.

At a Glance

1Lokalizowanie przez GPS nie działa pod wodą
2Zobacz Garmin.com/ataccuracy
3W przypadku użycia w połączeniu ze zgodnym smartfonem
4Zależnie od ustawień
Wi-Fi® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance.

Ogólne

Materiał obiektywu Szkiełko szafirowe
Materiał ramki Stal nierdzewna lub tytan
Obudowa fiber-reinforced polymer
Paski do zegarka QuickFit tak (26 mm)
Materiał paska Silikon lub tytan
Rozmiar etui (szer. × dł. × wys.) 51 × 51 × 17,8 mm
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. Średnica 30,4 mm (1,2 cala)
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 240 × 240 pikseli
Typ wyświetlacza Czytelny w słońcu, transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP)
Masa Stalowy z paskiem silikonowym: 101 g
Tytanowy z paskiem silikonowym: 94 g
Tytanowy z bransoletą tytanową: 145 g
Czas działania baterii Tryb nurkowania: do 40 godzin
Tryb zegarka: do 21 dni
Tryb smartwatcha: do 12 dni
Tryb GPS / pomiaru tętna: do 20 godzin
Tryb UltraTrac™: do 30 godzin
Klasa wodoszczelności 10 ATM (100 m: EN13319)
Kolorowy wyświetlacz  
Pamięć/historia 16 GB

Cechy zegarka

Czas/data tak
Synchronizacja czasu przez GPS tak
Automatyczny czas letni tak
Budzik tak
Minutnik tak
Stoper tak
Godzina wschodu/zachodu słońca tak

Czujniki

GPS tak
GLONASS tak
Nadgarstkowy pomiar tętna Garmin Elevate tak
Wysokościomierz barometryczny tak
Kompas tak
Żyroskop tak
Akcelerometr tak
Termometr tak
Czujnik głębokości tak

Funkcje telefoniczne przydatne na co dzień

Łączność Bluetooth® Smart, ANT+®, Wi-Fi®
Aplikacja Connect IQ™ (tarcze zegarka, pola danych, widżety i aplikacje) tak
Powiadomienia z telefonu tak
Kalendarz tak
Prognoza pogody tak
Sterowanie muzyką tak
Znajdź mój telefon tak
Funkcja Znajdź mój telefon tak
Pilot VIRB® tak
Zgodność ze smartfonami iPhone®, Android, Windows®
Zgodność z Garmin Connect™ Mobile tak

Funkcje nurkowania

Maksymalna głębokość nurkowania 100 m (EN13319)
Tryb jednego gazu tak
Tryb mieszanek tak
Tryb pomiarowy tak
Tryb APNEA tak
Tryb polowania APNEA tak
Model dekompresji Bühlmann ZHL-16c z gradientami
Obsługa nitroksu tak
Obsługa trimiksu tak
Mieszanki gazów Powietrze, nitrox, trimix, do 100% O2; 1 gaz denny i do 5 gazów dekompresyjnych i/lub gazów rezerwowych
P02 Do 1,6 z konfigurowalnym ustawieniem PO2 dekompresji
Automatyczne rozpoczęcie/zakończenie nurkowania tak
Przystanek bezpieczeństwa tak (konfigurowalne: wyłączone / 3 min / 5 min)
Głęboki przystanek bezpieczeństwa tak (korzystanie z konfigurowalnych gradientów)
Dostosowywany konserwatyzm tak (niski/średni/wysoki lub własny, korzystając z gradientów)
Wskaźnik tempa zanurzania/wynurzania tak
Automatyczna regulacja wysokości tak
Czas do lotu samolotem tak (z 24-godzinnym odliczaniem)
Planowanie nurkowań tak (podstawowy limit bezdekompresyjny + planowanie dekompresji z wieloma mieszankami)
Podświetlenie tak (konfigurowalne ustawienia czasu i intensywności; automatyczne włączanie na głębokości)
Automatyczne zapisywanie pozycji zanurzenia i wynurzenia tak
Synchronizacja rejestru nurkowań z Garmin Connect™ i Garmin Connect™ Mobile tak
Alerty i alarmy Alarmy dźwiękowe i wibracyjne dla tempa wynurzania, PO2, CNS/OTU, limitu bezdekompresyjnego, dekompresji i zmiany gazu. Konfigurowalne alarmy dźwiękowe i/lub wibracyjne (maks. 40) na tryb nurkowania, zależne od głębokości lub czasu.
3-osiowy kompas nurkowy yes (with adjustable heading, quick change to 90R, 90L and reciprocal). Indicates degrees and direction back to set heading
Blokada pominiętej dekompresji tak (można wyłączyć przed nurkowaniem za zgodą użytkownika)
Resetowanie pozostałości pęcherzyków w tkankach tak (na powierzchni za zgodą użytkownika)
Widżet statusu nurka na powierzchni tak (przerwa powierzchniowa, naładowanie N2/HE, toksyczność tlenowa, OTU i stan saturacji tkanek)

Funkcje Żeglarskie

Fabrycznie załadowane profile łodzi Wodniactwo

Funkcje Zeglarskie

Fabrycznie załadowane profile łodzi Wodniactwo

Funkcje śledzenia aktywności

Licznik kroków tak
Pasek ruchu (wyświetlany w urządzeniu po ukończeniu aktywności; wystarczy chodzić przez kilka minut, aby go zresetować) tak
Cel automatyczny (rozpoznaje poziom aktywności użytkownika i wyznacza dzienny cel kroków) tak
Monitorowanie snu (monitoruje całkowity czas snu oraz fazy ruchu i spokojnego snu) tak
Spalone kalorie tak
Piętra w górę tak
Przebyty dystans tak
Minuty intensywnej aktywności tak
Funkcja TrueUp tak
Funkcja Move IQ tak
Wiek sprawnościowy tak (w aplikacji)

Sprzęt fitness / siłownia

Dostępne profile aktywności na siłowni Wiosłowanie stacjonarne, trening siłowy, trening wydolnościowy
Treningi wydolnościowe tak
Treningi siłowe tak

Funkcje szkolenia, planowania i analizy

Prędkość i dystans GPS tak
Strony własnych danych tak
Niestandardowe profile danych tak
Auto Pause® tak
Trening interwałowy tak
Zaawansowane treningi tak
Plany treningów do pobrania tak
Auto Lap® tak
Ręcznie oznaczane okrążenia tak
Konfigurowalne alerty okrążenia tak
Pułap tlenowy tak
Stan wytrenowania (umożliwia sprawdzenie skuteczności treningów dzięki śledzeniu danych treningowych, jak pułap tlenowy, próg beztlenowy, i porównywanie ich do aktualnych danych) tak
Obciążenie treningowe (połączone pomiary tętna i pułapu tlenowego określające intensywność treningów na przestrzeni 28 dni i pomagające w utrzymaniu formy w zakresie optymalnym dla osiągnięcia celu) tak
Efekt treningu (aerobowego) tak
Efekt treningu (beztlenowego) tak
Konfigurowalne alerty tak
Monity dźwiękowe tak
Czas ukończenia tak
Virtual Partner tak
Virtual Racer™ tak
Automatyczne aktywności Multisport tak
Ręcznie wprowadzane aktywności Multisport tak
Asystent kursu tak
Segmenty (Live, Garmin) tak
Funkcje Strava (Beacon, Live Segments) tak
Aplikacja LiveTrack tak
Group LiveTrack tak
Kreator kursu trasy powrotnej (bieganie / jazda rowerem) tak
Blokada ekranu dotykowego i/lub przycisków tak
Przyciski dostępu tak
Autoprzewijanie tak
Historia aktywności w zegarku tak

Funkcje związane z tętnem

Strefy tętna tak
Alerty tętna tak
Kalorie na podstawie tętna tak
% maksymalnego tętna tak
% rezerwy tętna tak
Czas odpoczynku tak
Automatyczne tętno maksymalne tak
Pomiar tętna do wysiłku (urządzenie mierzy zmienność tętna przez 3 minuty, gdy użytkownik stoi w miejscu, aby zbadać szacowane natężenie wysiłku; wynik jest przedstawiony na skali 1 do 100, gdzie niskie wartości oznaczają niski poziom natężenia wysiłku) tak (ze zgodnym akcesorium)
Urządzenie zapisuje dane o tętnie podczas pływania tak (z czujnikiem tętna HRM-Tri™ i HRM-Swim™)
Przesyłanie sygnałów tętna (przesyłanie danych tętna przez ANT+ do sparowanego urządzenia) tak

Funkcje biegowe

Dostępne profile biegu

Bieganie, bieg na bieżni, biegi przełajowe

Pomiar GPS odległości, czasu i tętna tak
Dynamika biegu tak (ze zgodnym akcesorium)
Odchylenie pionowe i odchylenie od długości („wysokość odbicia” podczas biegu oraz stosunek kosztu do korzyści z długością kroku) tak (ze zgodnym akcesorium)
Czas i bilans kontaktu z podłożem (czas, przez jaki stopa dotyka podłoża podczas biegu oraz symetria biegu) tak (ze zgodnym akcesorium)
Długość kroku (na bieżąco) tak (ze zgodnym akcesorium)
Rytm (liczba kroków na minutę na bieżąco) tak
Przygotowanie wydolnościowe (po biegu trwającym od 6 do 20 minut urządzenie umożliwia porównanie kondycji mierzonej podczas treningu z ogólnym poziomem kondycji) tak
Próg mleczanowy (poprzez analizę tempa i tętna urządzenie określa moment, od którego mięśnie zaczynają gwałtownie słabnąć) tak (ze zgodnym akcesorium)
Treningi biegowe tak
Symulator wyścigu tak
Obsługa czujnika prędkości i rytmu (z czujnikiem) tak

Funkcje golfowe

Preloaded with 41,000 courses worldwide tak
Odległość do początku, środka i końca greenów tak
Odległość do lay-upów/doglegów tak
Pomiar dystansu uderzenia (oblicza dokładny dystans dla uderzeń wykonanych na polu) Automatyczny
Cyfrowa tablica wyników tak
Śledzenie statystyk (liczba uderzeń, liczba puttów w rundzie, liczba uderzeń na greeny i fairway'e) tak
Garmin AutoShot™ tak
Automatyczne aktualizacje CourseView tak
Funkcja Green View z ręcznym pozycjonowaniem chorągiewki tak
Hazardy i cele na polu golfowym tak
Zgodność z czujnikiem TruSwing™ tak
Timer rundowy / licznik dystansu tak

Funkcje dla zajęć na powietrzu

Dostępne profile czynności rekreacyjnych w terenie Piesza wędrówka, wspinaczka, jazda na rowerze górskim, jazda na nartach, jazda na snowboardzie, biegi narciarskie, wiosłowanie na stojąco, wiosłowanie, aktywność Jumpmaster, aktywność taktyczna
Nawigacja od punktu do punktu tak
Elektroniczna ścieżka rejestrowana na bieżąco tak
Wróć do startu tak
TracBack® tak
UltraTrac mode tak
Tryb W okolicy tak
Profil wysokości tak
Dystans do celu tak
Wskaźnik trendu barometru tak
Automatyczne przełączanie między biegiem i wspinaczką tak
Prędkość pionowa tak
Całkowity wznios/spadek tak
Przyszły wykres wysokości tak
Fabrycznie załadowane mapy topograficzne tak
Obsługa pobieranych map kartograficznych tak
Zgodność z aplikacją BaseCamp tak
Współrzędne GPS tak
Odwzorowany punkt trasy tak
Celuj i idź tak
Pomiar powierzchni tak (przez Connect IQ™)
Kalendarz myśliwski/wędkarski tak (przez Connect IQ™)
Informacje o położeniu słońca i księżyca tak (przez Connect IQ™)
Podwójna siatka współrzędnych tak

Funkcje rowerowe

Dostępne profile jazdy rowerem Piesza wędrówka, wspinaczka, jazda na rowerze górskim, jazda na nartach, jazda na snowboardzie, biegi narciarskie, wiosłowanie na stojąco, wiosłowanie, aktywność Jumpmaster, aktywność taktyczna
Kursy (współzawodnictwo z poprzednimi aktywnościami) tak
Okrążenia rowerowe i maksymalna moc okrążenia (w czujnikiem mocy) tak
Wyścig z aktywnością tak
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu) tak
Współczynnik FTP (Functional Threshold Power) tak (ze zgodnym akcesorium)
Mapa Garmin Cycle Map (mapa dla rowerzystów z możliwością wyznaczania tras) tak
Zgodność z urządzeniem Vector™ tak
Zgodność z miernikiem mocy (wyświetlanie informacji o mocy ze zgodnych mierników mocy ANT+™ innych producentów) tak
Zgodność z Varia Vision™ (wyświetlacz montowany na głowie) tak
Zgodność z radarem Varia™ (radar wsteczny) tak
Zgodność ze światłami Varia™ tak
Rytm (liczba kroków na minutę na bieżąco) tak (czujniki ANT+® i Bluetooth Smart)

Funkcje pływackie

Dostępne profile pływania Pływanie na basenie, pływanie na otwartym akwenie
Parametry treningu (styl pływania, liczba wymachów, długość basenu) tak
Wykrywanie stylu (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy) tak
Efektywność pływania (SWOLF) tak
Dziennik ćwiczeń tak
Treningi pływackie tak
Dane dotyczące pływania w otwartym akwenie (dystans, tempo, liczba i częstotliwość ruchów, kalorie) tak
Tętno (bieżące podczas odpoczynków, statystki interwału i sesji podczas odpoczynków, automatyczne pobieranie danych tętna po pływaniu) tak (z czujnikami tętna HRM-Tri™ i HRM-Swim™)

Dodatkowe

Dodatkowe Integracja powietrza: nei
Obsługa CCR: nei

 

 • Descent Mk1
 • Bardzo długi pasek z możliwością regulacji
 • Przewód do ładowania i przesyłu danych
 • Documentation

instrukcja GARMIN Descent Mk1