Sportivo

GARMIN Alpha 100 & TT15 [010-01041-D2]

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 010-01041-D2
 • Producent: Garmin
 • Dostępność: W sprawie dostępności prosimy o kontakt
 • Cena netto: 2 682,11 zł 3 299,00 zł
 • Niedostępny
 • Oblicz

GARMIN Alpha 100 & TT15 [010-01041-D2]

Zaawansowane śledzenie psów — większa liczba psów, większa kontrola i większe bezpieczeństwo

 • Jakość firmy Garmin — śledzenie maks. 20 psów lub innych myśliwych w promieniu 14,5 km
 • Profesjonalne szkolenie — 18 poziomów chwilowej i ciągłej stymulacji
 • Większe bezpieczeństwo — zdalne włączanie diod LED w urządzeniu TT15 lub przywołanie innych myśliwych za pomocą funkcji alertu ratunkowego urządzenia Alpha
 • Intuicyjna obsługa — duży i jasny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach
 • Fabrycznie zainstalowane dane — rekreacyjna mapa Europy i bezpłatna roczna subskrypcja usługi Obrazy satelitarne BirdsEye

AlphaUrządzenie Alpha 100 — bezcenne narzędzie dla myśliwych — łączy sprawdzoną technologię GPS do śledzenia psów firmy Garmin i elektroniczny system do szkolenia psów Tri-Tronics®. To łatwe w obsłudze, zintegrowane ręczne urządzenie nawigacyjne umożliwia śledzenie i szkolenie psów w terenie, w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o ich dokładnej pozycji co 2,5 sekundy.
Dzięki urządzeniu Alpha teraz możesz śledzić także innych myśliwych i wysyłać zaprogramowane wiadomości na ich urządzenia Alpha.
Korzystając z kilku urządzeń ręcznych Alpha 100 i nadajników TT15, można jednocześnie określić dokładną pozycję maks. 20 psów lub myśliwych, nawet tych poza zasięgiem wzroku, oraz wyświetlić dane na dużym ekranie dotykowym przystosowanym do obsługi w rękawicach. Urządzenie Alpha 100 jest wyposażone w fabrycznie zainstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu będziesz znać otaczający teren.

Alpha
Nowy poziom śledzenia
Możesz precyzyjnie monitorować prędkość, dystans i kierunku ruchu każdego psa. Ponadto możesz otrzymywać powiadomienia, gdy jeden z psów zagania lub “wystawia”. Pojedyncze urządzenie Alpha 100 umożliwia śledzenie maks. 20 psów lub myśliwych korzystających z dodatkowych ręcznych urządzeń Alpha 100 bądź nadajników TT15 w promieniu 14,5 km (urządzenie Alpha nie jest zgodne z urządzeniem Astro)1. Nadajniki TT15 można śledzić w trybie aktualizacji co 2,5 s, co zapewnia szybsze informacje. Zamontowana na górze antena systemu GPS/GLONASS umożliwia szybkie i niezawodne wyszukanie satelitów i zapewnia największą dokładność śledzenia w trudnych warunkach.

Szkolenie i kontrola
Zachowaj kontrolę, nawet jeśli nie podążasz krok w krok za psem.
Urządzenie Alpha 100 umożliwia szkolenie i kontrolowanie psów, w tym ich zatrzymanie podczas pościgu za niechcianą zwierzyną. Wygodne przyciski wykorzystywane podczas szkolenia umożliwiają indywidualną komunikację z psami poprzez bezpieczne i skuteczne funkcje, w tym 18 poziomów tymczasowej i ciągłej stymulacji oraz polecenia wydawane poprzez sygnały dźwiękowe lub wibracje. Poza tym, możliwe jest ustawienie blokady, która pozwoli zapobiec przypadkowej stymulacji lub przypadkowej emisji dźwięku. Do wyboru są 2 tryby stymulacji, umożliwiające dodatkowe dostosowanie sposobu szkolenia. Tradycyjna stymulacja pozwala na szybkie zmiany wstępnie określonych 6 poziomów stymulacji (niski średni i wysoki), podczas gdy stymulacja liniowa umożliwia stopniowe zwiększanie stymulacji w przedziale 18 poziomów.

Zachowaj kontrolę, nawet jeśli nie podążasz krok w krok za psem. Funkcja wirtualnego ogrodzenia i alerty promienia zapewniają kontrolę nad psem i informują użytkownika, gdy pies opuści lub wejdzie na określony obszar. Dostępna jest nawet opcja wygodnego śledzenia psów i innych myśliwych na ekranie tabletu lub laptopa — wystarczy użyć aplikacji BaseCamp (bezpłatne oprogramowanie firmy Garmin do planowania wycieczek) w trybie BaseStation i urządzenia Alpha, a następnie śledzić nadajniki TT15 i inne urządzenia Alpha we własnym terenowym centrum kontroli. Dodatkową funkcją jest możliwość zatrzymywania i uruchamiania kamery sportowej VIRB, zainstalowanej na psie, za pomocą urządzenia ręcznego Alpha i za pośrednictwem nadajnika.
Większe bezpieczeństwo


Śledzenie i szkolenie
Użytkownik może śledzić maks. 20 psów.
Na ekranie kompasu wyświetlane są szczegółowe dane dotyczące prędkości, kierunku ruchu i odległości wybranych psów.

Czytelne statystyki dotyczące psów
Wyświetlaj na jednym ekranie wszystkie potrzebne informacje, takie jak stan psa (w ruchu lub wystawia/zagania), odległość od urządzenia Alpha, całkowity przebyty dystans, prędkość i częstotliwość aktualizacji.

Z dala od zagrożeń
Nie czekaj, aż pies zgubi się lub znajdzie się w niebezpieczeństwie. Określ na mapie wirtualne granice i otrzymuj ostrzeżenia, gdy pies zabłądzi poza wirtualnym ogrodzeniem, aby móc natychmiast go przywołać.

Znaj otaczający teren
Możesz śledzić swoje psy w oparciu o ich położenie, korzystając z obrazów satelitarnych BirdsEye. Te wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze ze współrzędnymi geograficznymi oferują realistyczny widok dróg, parkingów, budynków i terenu, w tym zarysu linii drzew, jezior, rzek i strumieni z lotu ptaka. Obrazy stanowią doskonałe uzupełnienie kompleksowych map topograficznych w urządzeniu Alpha.

Pokieruj psy na właściwą drogę
Na ekranie szkoleniowym można wprowadzać korekty położenia psów i przywoływać po kilka psów (korzystając z dodatkowych urządzeń TT15) z użyciem funkcji elektronicznego systemu szkolenia Tri-Tronics. Można wybrać postęp tradycyjny lub liniowy oraz skorzystać z opcji stymulacji lub emisji dźwięków.

Nie zostawaj w tyle za kolegami
Otrzymuj informacje o obecności innych myśliwych z grupy. Istnieje możliwość ustawienia urządzenia Alpha w taki sposób, aby nie tylko wyświetlało informacje o psach należących do grupy, lecz także o innych urządzeniach Alpha (do 20 urządzeń TT10/15 lub Alpha. Brak zgodności z urządzeniami Astro).

Profesjonalne urządzenie monitorujące

 • Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach
 • Fabrycznie zainstalowana rekreacyjna mapa Europy
 • Elektroniczny kompas
 • Wysokościomierz barometryczny
 • Zgłaszanie pozycji innym myśliwym z możliwością przysłania wstępie ustawionych wiadomości


Skonfigurowanie wirtualnych ogrodzeń podczas polowania ułatwia sprawdzanie, czy pies nie znajduje się za blisko niebezpiecznych obszarów, np. dróg czy klifów. Wirtualne ogrodzenia pomagają w tworzeniu zabronionych obszarów i konfigurowaniu alertów informujących o tym, że pies znalazł się blisko jednego z nich. Jeśli pies znajdzie się blisko drogi, można zdalnie włączyć diody LED w nadajniku TT15, aby zwiększyć widoczność psa. Nadajnik TT15 może działać także w trybie ratunkowym, w którym radio automatycznie zmniejsza częstotliwość aktualizacji, jeśli poziom energii baterii spadnie poniżej 25%. Dzięki temu zyskujemy 12 dodatkowych godzin na poszukiwanie zaginionego psa. Aby zapewnić skuteczniejszą komunikację między myśliwymi, urządzenie Alpha umożliwia wymianę zaprogramowanych wiadomości z innymi urządzeniami Alpha. W przypadku niebezpieczeństwa do wszystkich podłączonych myśliwych można wysłać alert ratunkowy, który wskazuje lokalizację nadawcy i pozwala natychmiast wyznaczyć trasę do tego miejsca.

Wiedz, jak poruszać się po otaczającym terenie
Aby umożliwić użytkownikowi podejmowanie świadomych decyzji w terenie, urządzenie Alpha zostało wyposażone fabrycznie w rekreacyjną mapę Europy, która obejmuje poziomice terenu, wysokości topograficzne, roślinność, infrastrukturę, osady i punkty szczególne. Aby zapewnić użytkownikowi jeszcze dokładniejsze informacje o ulubionym terenie łowieckim, urządzenie Alpha udostępnia szczegółowe zdjęcia lotnicze dzięki bezpłatnej rocznej subskrypcji usługi Obrazy satelitarne BirdsEye. Na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 7,6 cm można korzystać z obrazów BirdsEye, własnych map, funkcji automatycznego wyznaczania tras na mapach TOPO i map City Navigator®.

Zaplanuj kolejne polowanie
Przejmij kontrolę nad następnym polowaniem dzięki darmowemu oprogramowaniu do planowania wycieczek BaseCamp firmy Garmin, które pozwala wyświetlać i porządkować mapy, punkty, trasy i ślady. Oprogramowanie BaseCamp wyświetla na ekranie komputera mapy topograficzne w widoku 2D lub 3D wraz z poziomicami terenu i profilami wysokości. Ponadto w połączeniu z subskrypcją usługi Obrazy satelitarne BirdsEye umożliwia ono przesyłanie niemal nieograniczonej liczby zdjęć satelitarnych do urządzenia.
Solidne i wytrzymałe

Urządzenia firmy Garmin są znane z solidności konstrukcji przeznaczonej do użytku na zewnątrz, a urządzenie Alpha jest tego znakomitym przykładem. Urządzenie Alpha jest wyposażone w jasny ekran dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach i bardzo czytelny w każdych warunkach oświetleniowych, a jego trwała obudowa jest odporna na przypadkowe zamoczenie (zgodnie z normą IPX7).

Nadajnik TT15 jest jeszcze trwalszy. Część sprzętowa spełnia surowe wymagania dotyczące obroży noszonych przez psy myśliwskie. Nadajnik on wodoodporny do głębokości 10 m (ciśnienie 1 ATM)2 i wyposażony w bardzo trwałą stalową antenę VHF z oplotem, co umożliwia bezpieczną eksploatację nawet wśród najbujniejszej roślinności.
Alpha
1 Urządzenia Alpha 100 i Astro 320 nie będą działać osobno z nadajnikami TT15 i T5; użytkownicy NIE MOGĄ śledzić obroży TT15 i T5 za pomocą urządzenia Alpha 100 i Astro 320 jednocześnie.
2 Urządzenie jest odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 10 metrów. Więcej informacji można znaleźć na stronie garmin.com/waterrating.