RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

GARMIN Alpha 100 - tylko urządzenie [010-01041-D6]

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 010-01041-D6 tylko urządzenie
 • Producent: Garmin
 • Dostępność: Produkt dostępny tylko na zamówienie
 • Cena netto: 1 950,41 zł 2 399,00 zł
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

GARMIN Alpha 100 - tylko użądzenie [010-01041-D6]

Zaawansowany system firmy Garmin do śledzenia psów zoptymalizowany pod kątem małych ras

 • Śledzi do 20 psów lub partnerów na polowaniu w promieniu 14 km (T 5) lub 6,5 km (T 5 Mini)
 • Urządzenie dla psa T 5 Mini jest o 30% mniejsze i o 25% lżejsze niż zwykłe urządzenie dla psa T 5
 • Większa kontrola — urządzenia T 5 i T 5 Mini pozwalają na używanie wirtualnych ogrodzeń, otrzymywanie ostrzeżeń o wyjściu poza promień oraz przesyłanie sygnałów dźwięku i wibracji do psa
 • Zwiększone bezpieczeństwo — można zdalnie włączyć diody LED urządzeń T 5 i T 5 Mini lub zadzwonić do innych myśliwych, korzystając z alarmu w razie niebezpieczeństwa
 • Intuicyjne użytkowanie — jasny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7,6 cm, który można obsługiwać w rękawiczkach
 • Zainstalowana zawartość — Turystyczna mapa Europy i roczna subskrypcja zdjęć satelitarnych BirdsEye

Alpha

Alpha 100 jest niezawodnym narzędziem, które pozwala najlepiej wykorzystać psy myśliwskie. Zwiększa możliwości systemów śledzenia firmy Garmin dodając funkcje zapewniające większą kontrolę nad psem. Urządzenie Alpha jest łatwe w obsłudze i umożliwia śledzenie psów w terenie, w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o ich dokładnej pozycji co 2,5 sekundy.

Alpha pozwala także śledzić pozycję innych myśliwych i wysyłać im uprzednio zdefiniowane wiadomości na ich urządzenia Alpha.

Korzystając z wielu urządzeń podręcznych Alpha 100 i urządzeń dla psów T 5, można określić dokładną pozycję maks. 20 psów lub myśliwych, nawet tych poza zasięgiem wzroku, oraz wyświetlić dane na dużym ekranie dotykowym przystosowanym do obsługi w rękawicach. Urządzenie Alpha 100 jest wyposażone w fabrycznie załadowaną turystyczną mapę Europy, dzięki czemu będziesz znać swoją okolicę.

Alpha

Nowa klasa śledzenia

Dokładne śledzenie prędkości, odległości pokonanej przez każdego psa i kierunku, w jakim się poruszał. Dodatkowo można otrzymywać powiadomienia o aktualnym stanie psa, np. o tym, że „wystawia zwierzynę”. Jedno urządzenie Alpha 100 może śledzić maksymalnie 20 psów lub innych myśliwych w promieniu 14,5 km (T 5) lub 6,5 km (T 5 Mini) za pomocą sygnałów odbieranych z dodatkowych urządzeń poręcznych Alpha 100 i urządzeń dla psów T 5 Mini i T 5 (każde do nabycia osobno). Dzięki aktualizacjom co 2,5 sekundy urządzenie Alpha 100 pozwala zachować ścisłą kontrolę nad psami. Zamontowana na górze urządzenia T 5 i T 5 Mini antena systemu GPS/GLONASS umożliwia szybkie i niezawodne ustalanie pozycji za pomocą satelitów i zapewnia dużą dokładność śledzenia, nawet w trudnych warunkach. Urządzenie Alpha 100 jest wyposażone w fabrycznie zainstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu będziesz znać otaczający teren. Ponadto bezpłatna roczna subskrypcja usługi obrazów satelitarnych BirdsEye1 pozwala uzyskać rzeczywisty widok terenu, w tym dróg, jezior, rzek i strumieni, lasów i wielu innych obiektów.

Urządzenie do śledzenia zoptymalizowane pod kątem psów małych ras (tylko urządzenie T 5 Mini)

Urządzenie T 5 Mini zostało zaprojektowane pod kątem mniejszych ras psów, takich jak jamnik, beagle i terrier, o obwodzie szyi od 24 cm do 35,5 cm i wadze w zakresie od 7 kg do 15 kg. Zostało ono skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić psu maksymalną zwinność i sprawność przez zmniejszenie rozmiaru urządzenia o około 30% i obniżenie jego masy o około 25% do 198 g. W celu zapewnienia idealnego dopasowania podczas polowania w trudnych warunkach szerokość paska obroży została zmniejszona do 1,9 cm (3 cala). Czas działania baterii urządzenia T 5 Mini wynosi 16–30 godzin.

Lepsza kontrola

Zachowaj kontrolę, nawet jeśli psy znajdują się poza zasięgiem wzroku

Urządzenie Alpha 100 zapewnia najlepszy możliwy nadzór w czasie polowania. Pozwala kontrolować psy, nawet jeśli znajdują się poza zasięgiem wzroku. Funkcja wirtualnego ogrodzenia i alerty promienia zapewniają kontrolę nad psem i informują użytkownika, gdy pies opuści lub wejdzie na określony obszar. Korzystając z urządzenia Alpha, można nawet komunikować się z psem za pomocą wibracji i sygnałów akustycznych emitowanych przez urządzenie dla psa T 5 lub T 5 Mini. W ten sposób można zdalnie wydawać polecenia dobrze wyszkolonym psom.

Aby jak najlepiej wykorzystać czas działania baterii urządzenia T 5 lub T 5 Mini, można zmieniać częstotliwość aktualizacji jego pozycji za pomocą urządzenia Alpha i szybko wprowadzać zmiany, dopasowując się do zmieniających się warunków. Korzystając z urządzenia Alpha w trybie BaseStation i aplikacji BaseCamp (darmowego oprogramowania do planowania wycieczek firmy Garmin), można wygodnie śledzić psy i innych myśliwych na ekranie tabletu lub laptopa. Dodatkową funkcją jest możliwość włączania i wyłączania zainstalowanej na psie kamery sportowej VIRB za pomocą urządzenia podręcznego Alpha i za pośrednictwem urządzenia dla psa T 5 lub T 5 Mini.

Zwiększone bezpieczeństwo

Skonfigurowanie wirtualnych ogrodzeń podczas przygotowania do polowania ułatwia kontrolowanie, czy pies nie znajduje się za blisko niebezpiecznych obszarów, np. dróg czy klifów. Korzystając z funkcji wirtualnego ogrodzenia, można określić zabronione obszary i skonfigurować alerty informujące o tym, że pies znalazł się blisko jednego z nich. Jeśli pies zbliży się do drogi, można zdalnie włączyć w urządzeniu TT 15 lub TT 15 Mini jasno świecące diody LED, które sprawią, że pies będzie lepiej widoczny. Urządzenie TT 15 lub TT 15 Mini może działać także w trybie ratunkowym, w którym radio automatycznie zmniejsza częstotliwość aktualizacji, jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 25%. Dzięki temu zyskujemy 12 dodatkowych godzin na poszukiwanie zaginionego psa. W przypadku niebezpieczeństwa możesz wysłać do wszystkich podłączonych urządzeń Alpha alert ratunkowy wskazujący Twoją pozycję, co pozwoli innym osobom w grupie na natychmiastowe ustalenie drogi do Ciebie.

Zaplanuj kolejne polowanie

Zorganizuj następne polowanie dzięki darmowemu oprogramowaniu do planowania wycieczek BaseCamp firmy Garmin, które pozwala wyświetlać i porządkować mapy, punkty, trasy i ślady. Oprogramowanie BaseCamp wyświetla na ekranie komputera mapy topograficzne w widoku 2D lub 3D wraz z poziomicami terenu i profilami wysokości. W połączeniu z subskrypcją obrazów satelitarnych BirdsEye umożliwia ono przesyłanie praktycznie nieograniczonej liczby zdjęć satelitarnych do urządzenia.

Wytrzymałe i solidne

Urządzenia firmy Garmin są znane z solidnej konstrukcji dostosowanej do użytku na powietrzu, a urządzenie Alpha jest tego znakomitym przykładem. Urządzenie Alpha jest wyposażone w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach i bardzo czytelny w każdych warunkach oświetleniowych, a jego trwała obudowa jest odporna na przypadkowe zanurzenie w wodzie (IPX7).

Urządzenia T 5 i T 5 są jeszcze trwalsze, a materiały, z których są wykonane, spełniają surowe wymagania dotyczące obroży noszonych przez psy myśliwskie. Urządzenie dla psa jest wodoodporne do głębokości 10 m (ciśnienie 1 atm)2 i wyposażone w bardzo trwałą stalową antenę VHF z oplotem, co umożliwia bezpieczne używanie nawet wśród bujnej roślinności.

Alpha

1 Urządzenia T 5 i T 5 Mini są zgodne wyłącznie z urządzeniem Astro® 320 LUB Alpha® 100. Urządzenia T 5 i TT 15 można skonfigurować do współpracy z urządzeniem podręcznym Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia.

2 Urządzenie jest odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 10 metrów. Odwiedź stronę garmin.com/waterrating aby uzyskać więcej informacji.

WAAS enabled w taki sposób, aby wyświetlane były nie tylko psy, ale także inni myśliwi korzystający z urządzeń Alpha (maks. 20 urządzeń Alpha lub urządzeń dla psów; brak zgodności z urządzeniami Astro).


Zaawansowane śledzenie
Śledzenie do 20 psów.
Na ekranie kompasu wyświetlane są szczegółowe dane dotyczące prędkości, kierunku ruchu i odległości od wybranych psów.

Czytelne statystyki dotyczące psów
Wyświetlaj na jednym ekranie wszystkie potrzebne informacje, takie jak stan psa (w ruchu lub wystawia/zagania), odległość od urządzenia Alpha, całkowity przebyty dystans, prędkość i częstotliwość aktualizacji.

Z dala od zagrożeń
Nie czekaj, aż pies zgubi się lub znajdzie się w niebezpieczeństwie. Określ na mapie wirtualne granice i otrzymuj ostrzeżenia, gdy pies zabłądzi poza wirtualnym ogrodzeniem, aby móc natychmiast go przywołać.

Znaj otaczający teren
Możesz śledzić swoje psy w oparciu o ich położenie, korzystając z obrazów satelitarnych BirdsEye. Są to bardzo dokładne zdjęcia lotnicze ze znacznikami geograficznymi, które zapewniają realistyczny widok dróg, parkingów budynków i terenu, w tym zarysu linii drzew, jezior, rzek i strumieni z lotu ptaka. Obrazy stanowią doskonałe uzupełnienie kompleksowej mapy rekreacyjnej w urządzeniu Alpha.

Lepsza kontrola
Nawiąż kontakt ze swoim psem i „mów” do niego używając wibracji. Dobrze wyszkolony pies może być zdalnie kierowany i przywoływany dzięki nowej funkcji

Śledź ruchy znajomych
Wiedz, gdzie znajdują się inni myśliwi z grupy. Można ustawić urządzenie Alpha

Profesjonalne śledzenie, profesjonalne trening

 • Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach
 • Fabrycznie załadowane rekreacyjne mapy Europy
 • Elektroniczny kompas
 • Wysokościomierz barometryczny
 • Zgłaszanie pozycji innym myśliwym z możliwością przysłania wstępie ustawionych wiadomości

Własności fizyczne i działanie

Wymiary fizyczne 6,4 x 16,5 x 3,8 cm
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 3,8 × 6,3 cm przekątna 7,6 cm
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 240 x 400 pikseli
Typ wyświetlacza Kolorowy, odblaskowo-przezroczysty ekran dotykowy TFT obsługujący 65 tysięcy kolorów
Ekran dotykowy Tak
Masa 250 g ze standardową anteną i baterią
Bateria Bateria litowo-jonowa (w zestawie)
Czas działania baterii Do 20 godz. (Alpha 100)
Klasa wodoszczelności IPX7
Bardzo czuły odbiornik Tak 
Interfejs USB
Aparat

Nie

Wysokościomierz barometryczny Tak
Elektroniczny kompas Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom) Tak 

Mapy i pamięć

Mapa bazowa Tak
Fabrycznie załadowane mapy

Tak (topograficzne)

Możliwość dodawania map Tak 
Wbudowana pamięć 8,0 GB (nie obejmuje map załadowanych fabrycznie)
Obsługa kart danych Karta microSD™ (do nabycia osobno)
Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych) Tak 
Waypointy/ulubione/pozycje 4000
Trasy 200
Wykres śladu 10 000 punktów, 200 zapisanych tras

Funkcje dla zajęć na powietrzu

Automatyczne wyznaczanie trasy (dokładna nawigacja po drogach) Tak (z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
Zgodność z własnymi mapami Tak 
Kalendarz myśliwski/wędkarski Tak 
Informacje o położeniu słońca i księżyca Tak 
Tabele pływów Tak (z opcjonalnym BlueChart)
Pomiar powierzchni Tak 

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych) Tak 

Dodatkowe

Dodatkowe

Zasięg (zależny od linii widzenia): do 14,5 km (T 5), 6,5 km (T 5 Mini)

Zakres częstotliwości: urządzenia T 5 i T 5 Mini są zgodne wyłącznie z urządzeniami Astro® 320 LUB Alpha® 100. Urządzenia T 5 Mini i T 5 można skonfigurować do współpracy z urządzeniem podręcznym Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia.

Jednoczesne śledzenie maks. 20 psów (T 5) i znajomych (Alpha 100)

Dane techniczne urządzenia dla psa T 5 i T 5 Mini