RATY 0%!!! PIERWSZA RATA PO WAKACJACH! RATY 0%!!!

Wędrówka z psami lub Myślistwo XXI wieku

25-06-2019

Czasy w których myśliwy/podróżnik skazany był jedynie na własną orientację w terenie po którym wędruje, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj, dzięki znacznemu postępowi technologii, całą tę wiedzę, można zawrzeć w jednym urządzeniu. Rozmiar obszaru czy topografia terenu, dostępne są już przy jednorazowym zerknięciu w ekran. Pozycja początkowa, oznaczenie celów do których będziemy nawigowani, miara przebytej trasy - w metrach, kilometrach czy krokach, nikogo już nie dziwi. Kompas, wysokościomierz, barometr, termometr, akcelerometr i przeróżne liczniki funkcji życiowych, to już standard dla zegarków firmy Garmin. Jednak co, kiedy nie jesteśmy sami?

 

 

 

 

Alpha 100, to urządzenie GPS, umożliwiające nam śledzenie dokładnych ruchów psa w odległości do 15km. Dzięki co 2sek odświeżaniu, możemy określić jego położenie w czasie rzeczywistym. Urządzenie oferuje śledzenie do 20 psów, lub partnerów na polowaniu czy podczas eskapad - w tym samym czasie. Pozwala na używanie wirtualnych ogrodzeń, otrzymywanie ostrzeżeń o wyjściu poza promień oraz przesyłanie sygnałów dźwięku i wibracji do psa. Skonfigurowanie wirtualnych ogrodzeń podczas przygotowania do polowania lub wędrówki, ułatwia kontrolowanie, czy pies nie znajduje się za blisko niebezpiecznych obszarów, np. dróg czy klifów. Korzystając z funkcji wirtualnego ogrodzenia, można określić zabronione obszary i skonfigurować alerty informujące o tym, że pies znalazł się blisko jednego z nich. Jeśli pies zbliży się do drogi, można zdalnie włączyć w urządzeniu TT 15 lub TT 15 Mini jasno świecące diody LED, które sprawią, że pies będzie lepiej widoczny. Urządzenie TT 15 lub TT 15 Mini może działać także w trybie ratunkowym, w którym radio automatycznie zmniejsza częstotliwość aktualizacji, jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 25%. Dzięki temu zyskujemy 12 dodatkowych godzin na poszukiwanie zaginionego psa.

W przypadku niebezpieczeństwa możesz wysłać do wszystkich podłączonych urządzeń Alpha alert ratunkowy wskazujący Twoją pozycję, co pozwoli innym osobom w grupie na natychmiastowe ustalenie drogi do Ciebie – zwiększającym tym samym bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i kompanów.

 

 

 

 

 

 

 

Alpha pozwala także śledzić pozycję innych myśliwych i wysyłać im uprzednio zdefiniowane wiadomości na ich urządzenia Alpha. Dokładne śledzenie prędkości, odległości pokonanej przez każdego psa i kierunku, w jakim się poruszał. Dodatkowo można otrzymywać powiadomienia o aktualnym stanie psa, np. o tym, że „wystawia zwierzynę” lub, że jest ranny i potrzebuje Twojej pomocy. To rozwiązania, dzięki którym zyskasz czytelny obraz sytuacji.

7-calowy wyświetlacz z ruchomą mapą pokazuje pozycję psów na konturowej mapie rekreacyjnej lub obrazie z satelity. Dodatkowo podpowiedzi z nawigacji ułatwią Ci ustalenie aktualnej lokalizacji zwierząt. Urządzenie można sparować z innymi, oferującymi opcję śledzenia, jak przykładowo: Garmin DriveTrack™ 70LM – pozwalające na odnajdowanie zwierząt z pojazdu.

Materiały, z których są wykonane, spełniają surowe wymagania dotyczące obroży noszonych przez psy myśliwskie. Urządzenie dla psa jest wodoodporne do głębokości 10m (ciśnienie 1atm)2 i wyposażone w bardzo trwałą stalową antenę VHF z oplotem, co umożliwia bezpieczne używanie nawet wśród bujnej roślinności.

Wszystkie urządzenia typu Alpha można wykorzystać również przy tresurze.

 

 

 

 

Urządzenia firmy Garmin są znane z solidnej konstrukcji, dostosowanej do użytku na powietrzu w zmieniających się warunkach atmosferycznych i pracy w rękawicach, a urządzenie Alpha jest tego znakomitym przykładem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami : https://sportivo.pl/category/outdoor-dla-mysliwych