RATY 0%!!! PIERWSZA RATA PO WAKACJACH! RATY 0%!!!

Venu 2 - czyli nowość od firmy Garmin

26-04-2021


Garmin Venu 2 jest godnym następcą pierwszego Venu od firmy Garmin, ulepszając zarówno jego wygląd, jak i funkcjonalność. Nowy zegarek (dostępny w dwóch rozmiarach) zapewnia sprytną równowagę między codzienną funkcjonalnością smartwatcha a zaawansowanym śledzeniem treningu, a wszystko to na żywym wyświetlaczu AMOLED o wysokiej rozdzielczości.

 

Inteligentny zegarek


Garmin Venu 2 znakomicie wyznacza granicę między smartwatchem a zegarkiem do biegania, równoważąc podstawowe funkcje codziennego dobrego samopoczucia z zaawansowanymi narzędziami do śledzenia treningu.

Podobnie jak wiele nowoczesnych urządzeń do noszenia, Venu 2 kładzie duży nacisk na dobre samopoczucie, z narzędziami, w tym ćwiczeniami oddechowymi i całodziennym monitorowaniem stresu, przypominającym o zadbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne. Nie jest to jednak zwykły monitor sprawności i zawiera wiele poważnych narzędzi do monitorowania szerokiej gamy sportów.

Biegacze są szczególnie dobrze przygotowani, dzięki wbudowanemu GPS obsługiwanemu przez GLONASS do dokładnego śledzenia prędkości i odległości, planom treningów do pobrania (przez Garmin Connect), automatycznej pauzie i podzielonemu nagrywaniu wśród wielu funkcji zegarka. Nie jest tak zaawansowany jak Fenix ​​6 czy Forerunner 945, które oferują bardziej zaawansowane narzędzia do zarządzania treningami i nawigacją na żywo, ale jest to mocna oferta.


Osoby korzystające z siłowni są również dobrze zaopatrzone; to pierwsze urządzenie Garmin z grafiką mapy mięśni, która pomaga planować treningi na podstawie obciążenia treningowego dla każdej z głównych grup mięśni. Pływacy skorzystają na podwodnym monitorowaniu tętna, wykrywaniu uderzeń i pomiarach w basenie, a golfiści przekonają się, że Venu 2 jest tak samo wydajny, jak wiele dedykowanych zegarków golfowych.


Wszystkie te narzędzia fitness są dostarczane na super wyraźnym wyświetlaczu AMOLED o wysokiej rozdzielczości, która pozwala zobaczyć ogromną ilość danych naraz, bez konieczności sprawdzania aplikacji Garmin Connect w telefonie.


Cena i data premiery

Garmin Venu 2 został wydany w kwietniu 2021 r. W cenie 1849 zł dla obu rozmiarów kopert 40 mm i 45 mm. To nieco wyższa cena niż cena początkowa Garmin Venu, gdy zadebiutował w 2020 roku.


Gama kolorów pasków, kopert i ramek

Garmin Venu 2 wygląda podobnie do swojego poprzednika, z klasyczną konstrukcją, która jest wystarczająco inteligentna do noszenia w ciągu dnia, a jednocześnie wystarczająco praktyczna do ćwiczeń. Nie jest to przełomowe odkrycie firmy Garmin, ale nowy zegarek jest odpowiedzią na jedną z największych skarg dotyczących pierwszego Venu, którą był brak różnych opcji rozmiaru.

Standardowe Venu 2 ma obudowę 44 mm i wyświetlacz 33 mm, podczas gdy mniejsze Venu 2S ma obudowę 40 mm i wyświetlacz 27,9 mm. Oba rozmiary są wyposażone w polimerową obudowę z ramką ze stali nierdzewnej i silikonowym paskiem i możemy tu dopasować standardowe paski 18 mm firmy Garmin, dzięki czemu można wymienić standardowy pasek na inny skórzany lub silikonowy.

 

Proste, intuicyjne sterowanie

Zegarek jest sterowany za pomocą ekranu dotykowego i dwóch fizycznych przycisków na prawej krawędzi. Dolny z nich służy jako przycisk Wstecz, a prawy górny jest kontekstowy, z ikonami wyświetlanymi na ekranie, aby pokazać, jakie działanie wykona w określonym czasie, podobnie jak w przypadku wyświetlania na dwóch ekranach Garmin Instinct.

Do wyboru jest kilka atrakcyjnych tarcz zegarka, w tym wybór opcji, które są animowane po przebudzeniu zegarka (chociaż jest też opcja zawsze włączona, jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowe zużycie baterii).

Świetny AMOLED

Podobnie jak oryginalny Garmin Venu, jedną z najbardziej uderzających funkcji Venu 2 jest jego żywy ekran dotykowy AMOLED. To otrzymało aktualizację rozdzielczości w 2021 r. I teraz pakuje 416 x 416 pikseli dla 44 mm Venu 2 i 360 x 360 pikseli dla 40 mm Venu 2S.

Dla porównania oryginalny Garmin Venu 43,2 mm ma rozdzielczość 390 x 390 pikseli, a wyświetlacz flagowego Fenixa 6 ma zaledwie 240 x 240 pikseli.

Ta gęstość pikseli oznacza, że ​​grafika i tekst są wyraźne, a wykresy o dużej szczegółowości można wyświetlać bezpośrednio na nadgarstku bez korzystania z aplikacji na smartfonie. Sama ilość danych widocznych na pierwszy rzut oka jest bardzo duża, jeśli chcesz zobaczyć wykres tętna lub poziomu stresu w ciągu dnia, a nawet tygodnia, wszystko jest bardzo czytelne.


Śledzenie sprawności

Garmin Venu 2 może śledzić dziesiątki treningów wewnątrz i na zewnątrz, a podczas konfiguracji zostaniesz poproszony o wybranie kilku ulubionych - pomocna funkcja, która pozwala uniknąć przewijania długiej listy za każdym razem, gdy chcesz ćwiczyć.

Pod czas testów dokładność GPS okazała się imponująca, dopasowując zmierzoną  5-kilometrową trasę z dokładnością do 10 metrów (margines błędu można łatwo uwzględnić przez szerokość dróg i ścieżek). Tego właśnie oczekujemy od firmy opartej na sile swojej technologii pozycjonowania satelitarnego i dobrze widzieć, że jest niezmieniona.

Po zakończeniu treningu zostanie wyświetlona mała mapa (jeśli była śledzona przez GPS), a także dane dotyczące odległości, czasu, kroków, tempa, kalorii i tętna. Jeśli zegarek jest podłączony do czujnika obsługującego ANT +, takiego jak miernik mocy, statystyki z tego czujnika będą dostępne na pierwszy rzut oka.

 

Sprawdź nasze ceny: