RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Strategia tempa PacePro w zegarkach garmin

13-07-2021

PacePro - jak podaje producent:

Jedyna w swoim rodzaju funkcja zapewnia dynamiczne, dostosowane pod kątem nachylenia terenu wskazówki dotyczące tempa w trakcie całej aktywności, które powstają w oparciu o zmiany wysokości i osobiste preferencje tempa. Pomaga w planowaniu optymalnej strategii tempa podczas treningu, w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Wyświetlanie profilu tempa na urządzeniu umożliwia wyświetlanie tempa docelowego na danym odcinku, wraz z porównawczym wskaźnikiem. Możesz także dostosować pola danych w oparciu o zaplanowane tempo podczas biegu pod górę i strategii negative split.

Krótko mówiąc to bardzo przydatna funkcja do planowania tempa biegu w oparciu o przewyższenia i strategię biegu “negative split” (początek wolny, koniec szybszy), “positive split” (początek szybszy, koniec wolniejszy) lub jednostajnym tempem.


Ekran PacePro podczas aktywności

  1. Docelowe tempo cząstkowe
  2. Bieżące tempo cząstkowe
  3. Postęp ukończenia dla czasu cząstkowego
  4. Dystans pozostały w czasie cząstkowym
  5. Całkowita różnica między czasem bieżącym a docelowym


Tworzenie strategii PacePro przez stronę internetową oraz w aplikacji mobilnej

Według kursu

Po zalogowaniu się na nasze konto w witrynie connect.garmin.com wybieramy z prawego panelu zakładkę Trening -> Strategie tempa PacePro. Teraz możemy utworzyć strategię tempa na podstawie Kursów lub Dystansu.

Strona www

Aplikacja mobilna


Przy wyborze kursu możemy wybrać nasz gotowy kurs lub utworzyć nowy. Następnie uzupełniamy jeden z dwóch parametrów, zakładany czas, w którym chcemy pokonać kurs lub tempo docelowe, a drugi parametr przeliczy się automatycznie.

Strona www

Aplikacja mobilna


Ostatnim już krokiem będzie dobranie suwakami strategi tempa oraz wysiłku pod górę.

Strona www

Aplikacja mobilna


Jeżeli będziemy zmieniać suwak strategii na pozytywny (początek szybszy, koniec wolniejszy) lub negatywny (początek wolniejszy, koniec szybszy) zauważymy zmiany w tempie dla podziałów, które domyślnie ustawione są co kilometr. Możemy też zmienić podziały na podstawie zmian wysokości.


Tempo dla podziałów co kilometr:

Tempo dla podziałów na podstawie zmian wysokości:


Zapisujemy i wysyłamy strategię do urządzenia.


Według dystansu

PacePro na podstawie dystansu pozbawia nas możliwości opcji rozkładania sił pod wzniesienia. W pierwszym kroku wybieramy jeden z parametrów: czas ukończenia lub tempo.

Strona www

Aplikacja mobilna


W drugim, ostatnim kroku dobieramy strategie, zapisujemy i wysyłamy do urządzenia.


PacePro z poziomu zegarka

Możemy dodać plan PacePro do gotowego kursu w zegarku, ale do dyspozycji będziemy mieć tylko parametry czasu i tempa bez suwaków strategii tempa oraz wysiłku pod górę.


Kompatybilne urzadzenia:

Seria Fenix 6s / 6 / 6x

Zobacz więcej

Seria Forerunner 245 / Music

Zobacz więcej

Forerunner 945

Zobacz więcej