RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Stylowy i wszechstronny - Garmin Venu SQ

30-09-2020

Stylowy i wszechstronny - Garmin Venu SQ


Mniej więcej rok po tym, jak Garmin przedstawił swój pierwszy wyświetlacz AMOLED, Garmin Venu, firma powraca z prostokątną wersją - Venu SQ.

Ten tańszy wariant nadal zawiera zdecydowaną większość funkcji wyższej klasy Venu, a jednocześnie zbliża się do oryginalnych korzeni serii Garmin Vivo pod względem prostokątnej konstrukcji. I tak... wygląda trochę jak Apple Watch.

 

 

W przeciwieństwie do praktycznie każdego innego zegarka, który ostatnio wypuścił Garmin, ten w rzeczywistości nie zawiera żadnych nowych ani unikalnych funkcji, których nie ma jeszcze w stajni Garmin.

Zamiast tego po prostu bierze zdecydowaną większość funkcji Venu i umieszcza je w zegarku o niższej cenie, 929 ZŁ za Venu SQ i 1149 ZŁ za wersję z muzyką.


Dlatego zamiast sekcji „Co nowego” porozmawiajmy o tym, czym różni się ona od oryginalnego Venu. Mając na uwadze, że oryginalne Venu i Vivoactive 4 są niewiarygodnie podobne, a główną różnicą jest wyświetlacz (Venu ma AMOLED, Vivoactive nie).


https://sportivo.pl/

 


W każdym razie zagłębmy się w różnice (i podobieństwa) między większym Venu i mniejszym Venu SQ:


- Zmieniono kopertę zegarka z koła na prostokąt- Rozmiar ekranu AMOLED miał 1,2 cala średnicy w Venu, teraz jest to 1,3-calowy kolorowy ekran LCD w Venu SQ


- Oba są ekranami dotykowymi pokryte szkłem Corning Gorilla Glass 3


- Żywotność baterii Venu SQ: GPS 14 godzin, w porównaniu do 20 godzin w przypadku pełnego Venu


- Żywotność baterii w trybie gotowości wynosi 6 dni dla obu modeli


- Oba mają około 3,4 GB użytecznej pamięci na muzykę (tylko Venu SQ Music Edition)


- Oba mają dwa fizyczne przyciski po prawej stronie


- W Venu SQ usunięto wysokościomierz barometryczny (zamiast tego zastosowano wysokościomierz GPS)


- Usunięto liczenie pięter w górę i śledzenie wznoszenia


- Usunięto czujniki żyroskopowe w Venu SQ


- Usunięto animacje treningu (a mianowicie jogi / siły / cardio / pilates)

 

 


Jeśli chodzi o wszystkie główne funkcje, które wciąż tam są:

 

- Optyczny czujnik tętna z PulseOx (śledzenie SpO2)


- GPS z opcjami GLONASS i Galileo do śledzenia treningu


- Strukturalne wsparcie treningu do pobrania


- Przechowywanie muzyki i przesyłanie strumieniowe za pomocą Spotify / Deezer (tylko edycja muzyczna)


- Płatności zbliżeniowe z Garmin Pay


- Częstość oddechów, śledzenie stresu, body batery


- Śledzenie snu, śledzenie kroków / aktywności


- Śledzenie cyklu menstruacyjnego u kobiet


- Łączenie się z czujnikami ANT + i Bluetooth Smart


- LiveTrack do treningów i alertów bezpieczeństwa do codziennego użytku


https://sportivo.pl/category/sport-bieganie-venu

 

 

VENU SQ daje radę !!!

 

Venu SQ, jako część większej rodziny Vivo, próbuje zmierzyć się z podziałem między wyższą klasą linii Garmin Forerunner i Fenix, oferując funkcje, które mają szersze zastosowanie. Żeby było jasne - absolutnie możesz wykorzystać serię Venu, aby przebiec maraton lub trenować do dowolnego innego wydarzenia. Ma zaplanowane treningi i znacznie więcej funkcji sportowych niż jakikolwiek standardowy zegarek Apple Watch czy Fitbit.


https://sportivo.pl/category/sport-bieganie-garmin-forerunner-fenix

 

GPS Venu Sq odebrał sygnał w mniej niż minutę i dokładnie śledził mnie podczas moich biegów. Chociaż jego ekran jest mały, możesz dostosować statystyki, które chcesz zobaczyć, takie jak tętno i tempo. Niewielka waga Venu Sq działa tutaj na swoją korzyść, ponieważ praktycznie zniknęła na moim nadgarstku.

 

 

INTELIGENTNY ZEGAREK

Venu SQ to również sprawny smartwatch zapewniający całodzienną łączność i wygodę z wieloma inteligentnymi funkcjami, w tym:

 

- Po sparowaniu ze zgodnym smartfonem może odbierać inteligentne powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach tekstowych, aktualizacjach mediów społecznościowych, przypomnieniach kalendarza i nie tylko. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe bezpośrednio z Venu Sq.

- Venu Sq Music Edition umożliwia pobieranie utworów lub list odtwarzania z usług muzycznych, i przechowywanie ich na samym smartwatchu w celu odtwarzania bez smartfona.

- Wykrywanie incydentów pomaga poprosić o pomoc, wysyłając lokalizację użytkownika w czasie rzeczywistym do kontaktów alarmowych, jeśli podczas treningu zostanie wykryty twardy upadek.

- Dzięki funkcji LiveTrack w Garmin Connect aktywność użytkownika w czasie rzeczywistym może być udostępniana rodzinie i znajomym w celu zapewnienia bezpieczeństwa i śledzenia.

 

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że ta recenzja okazała się przydatna. Podsumowując, jestem sportowcem, tak jak Ty, szukającym możliwie najbardziej szczegółowych informacji o nowym zakupie, więc moja recenzja jest napisana z punktu widzenia tego, jak korzystałem z urządzenia.

Jeśli szukasz jednego z najlepszych monitorów fitness za mniej niż 1000 zł, nie znajdziesz nic lepszego niż Garmin Venu Sq. Za 929 zł (lub 1149 zł, jeśli wybierzesz Venu Sq Music), otrzymasz prawie wszystkie te same funkcje zdrowotne i sportowe, co w Venu za 1649 zł

https://sportivo.pl/category/sport-bieganie-venu