RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Kursy, tworzenie i wgrywanie plików gpx do zegarków garmin

21-07-2021

Kursy - w skrócie, to gotowy ślad gps, którym możemy nawigować.

Kursy szczególnie przydają się w sytuacji kiedy chcemy zaplanować trasę biegu, wycieczki górskiej, jazdę rowerem czy piesze wycieczki po nowych miejscach bez błądzenia.

Telefon zostawiamy w kieszeni, zaczynamy nawigować zegarkiem znajdującym się na nadgarstku, dodatkowo zegarek w zgodnych urządzeniach przeliczy wzniesienia na trasie i wskaże ekran PacePro z informacją ile zostało nam dystansu pod górę - prawda, że wygodne?!

Kursy możemy zaplanować sami korzystając z platformy Garmin Connect przez przeglądarkę internetową lub z aplikacji mobilnej.


Tworzenie i wgrywanie kursów w aplikacji mobilnej.

Z menu wybieramy Trening -> Kursy -> Utwórz kurs, następnie wybieramy typ aktywności, dla której chcemy przygotować trasę.


Kurs automatyczny

Przy wyborze “Automatycznie”, podajemy dystans jaki chcemy pokonać oraz kierunek, w którym chcemy podążać. Zaznaczamy punkt startowy i aplikacja za nas wyliczy całą trasę, zapisujemy i wysyłamy do zegarka.


Kurs Własny

Przy wyborze “Własny” mamy możliwość punkt po punkcie układać trasę według naszych wymagań. Na bieżąco dostępny jest podgląd dystansu oraz przewyższeń na trasie. Dodatkowo przez opcję oznaczania różnych typów punktów na mapie, możemy zaplanować posiłek, spożycie płynów, oznaczyć szczyt lub niebezpieczne miejsce, przed którym musimy zwrócić szczególną uwagę. W ustawieniach warstwy mapy dostępne są opcje “Heatmap” - czyli ścieżki, popularne wśród społeczności Garmin oraz znaczniki podziału trasy na kilometry. Po utworzeniu kursy zapisujemy i wysyłamy do urządzenia.


Gotowe kursy

Kursy możemy importować do zegarka już wcześniej przygotowane, na przykład przez organizatora zawodów sportowych lub inne społeczności tematyczne.

Przykładowe strony, z których możemy pobrać/przygotować kursy:

Dla biegaczy i wędrówek góskich:

  • mapa-turystyczna.pl
  • traseo.pl
  • gpsies.com

Dla rowerzystów:

  • czasnarower.pl
  • traseo.pl
  • gpsies.com

Po wygenerowaniu pliku przykładowa_nazwa.gpx importujemy plik przez stronę internetową lub aplikację mobilną.Przykładowe zegarki z obsługą kursów z mapami topograficznymi.

Seria Fenix 6s / 6 / 6x

Zobacz więcej

Forerunner 945

Zobacz więcej