RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Joga – jako pomoc w leczeniu depresji i zmęczenia.

10-02-2020

Joga – jako pomoc w leczeniu depresji i zmęczenia.
Pomiar stresu, Body Battery, monitor snu i nauka oddechu.

Dla zapracowanych, dla zestresowanych i dla aktywnych.

 

 

 

 Dla zapracowanych, dla zestresowanych i dla aktywnych.

 

 

 

Czym jest joga? Słowo to, oznacza kontrolę. Joga wywodzi się z nurtu filozoficznego, zajmującego się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Techniki jogistyczne zostały zaadaptowane przez wiele ujęć religijnych, jako techniki medytacji, pomagające wzmacniać zarówno umysł jak i nasze ciało i przejąć nad nimi całkowitą kontrolę.

 

Współczesna joga w dużym stopniu odeszła od zasad filozoficznych, skupiając się na technikach relaksacyjnych i utożsamia się ją głównie z zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia.

 

Firma GARMIN wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy dopiero chcą zacząć, jak i zaawansowanych joginów, wprowadzając do urządzeń ww. aktywność fizyczną. Dzięki dodatkowej aplikacji, lub w ramach aktywności możemy wykonywać z pomocą naszego zegarka szereg ćwiczeń relaksacyjnych. Dodatkowo, przydatną funkcją zarówno w życiu codziennym, jak i podczas rozmaitych ćwiczeń tak relaksacyjnych, jak i wydolnościowych, jest monitor oddechu.

 

Monitor oddechu – pomoże Ci się uspokoić w sytuacjach stresowych, ale również będzie świetnym partnerem podczas ćwiczeń.

 

Jednak co, kiedy nie mamy czasu na ćwiczenia relaksacyjne, lub po prostu nie lubimy wykonywać ćwiczeń statycznych? Całodobowy monitor energii Body Battery pomoże Ci stwierdzić w jakim stanie fizycznym obecnie jesteś.

 

 

 

 

Aktywność fizyczna, stres, odpoczynek i sen. Każda z nich ma zauważalny wpływ na twoją zdolność do dotrzymywania kroku, radzenia sobie z wyzwaniami i dostosowywania się do twojego otoczenia. Funkcja Body Battery firmy GARMIN, zasilana przez mechanizm analityczny Firstbeat, łączy każdy z tych elementów, tworząc proste, łatwe raportowanie poziomu energii twojego ciała. W oparciu o informacje zwrotne z własnej fizjologii, funkcja Body Battery pozwala dostarczyć spersonalizowanych informacji, dzięki którym będzie można bardziej świadomie zarządzać zasobami.

 

 

 

 

 

Twoje ciało potrzebuje odpoczynku, aby być w najlepszej formie psychicznej i fizycznej.

Jeśli chodzi o powrót do zdrowia, sen dobrej jakości charakteryzuje się wzrostem zmienności rytmu serca (HRV), co oznacza nieznaczną nieregularność długości pomiędzy kolejnymi uderzeniami serca. Jest to znak, że twój przywspółczulny układ nerwowy jest aktywny

Eksperci zwykle zalecają, aby dorośli mieli 7-9 godzin snu każdej nocy. To szeroka gama, ale różni ludzie potrzebują różnych ilości godzin snu, aby się w pełni zregenerować.

Pamiętaj, że nie wszystkie sny są sobie równe. To, co robisz wieczorem przed snem, może mieć znaczący wpływ na poziom naładowania baterii rano. Spożycie alkoholu, nawet w małych ilościach, obniża jakość snu. Inne czynniki, które często zmniejszają lub opóźniają regenerację snu, to treningi późno wieczorem, oglądanie ekscytujących programów telewizyjnych i przeglądanie mediów społecznościowych w łóżku.

 

 

Aktywność i stres wyczerpują baterię

Wymagania, które stawiasz swojemu ciału przez cały dzień, wyczerpują twoje zasoby, reprezentuje je Body Battery. Aktywność fizyczna zbiera znaczne żniwo, niezależnie od tego, czy ćwiczysz, czy wykonujesz pracę fizyczną, ale twój poziom stresu również odgrywa ważną rolę.

Co rozumiemy przez stres? Stres to stan podniecenia i naturalna, zdrowa reakcja organizmu na różne wyzwania życia i środowiska. Jest to podwyższony stan fizjologiczny wynikający z aktywacji współczulnego układu nerwowego (walka lub ucieczka), który można również zidentyfikować na podstawie analizy bicia serca.

Utknięcie w korku, zbliżanie się do ostatecznych terminów, wymagające relacje zawodowe, bycie celem agresywnego zachowania to negatywne doświadczenia emocjonalne, które zazwyczaj wywołują reakcję na stres ze strony twojego ciała. Entuzjazm, ekscytacja i antycypacja to również stany emocjonalne, które odpowiadają podwyższony poziomom energii w twoim ciele.

Radosne oczekiwanie na poranek w święta Bożego Narodzenia jest z pewnością fajniejszą zabawą niż obracanie się przez bezpieczeństwo na lotniskach, ale z fizjologicznego punktu widzenia oba mają efekt drenujący i muszą zostać zrównoważone przez odpowiednią regeneracje.


Wzmacnianie zdrowia psychicznego


Problem umysłu i ciała intrygował filozofów od wieków. W praktyce rzeczy są nieco prostsze. Twój mózg jest częścią twojego ciała. Twoja zdolność do myślenia, koncentracji, rozwiązywania problemów, regulowania emocji i radzenia sobie z tym są splecione i zależą od twojego stanu fizjologicznego.

Kiedy jesteś wypoczęty i naładowany możesz zauważyć, że jesteś także u szczytu swoich mocy umysłu. Fizycznie świeży, sprawny psychicznie to najlepszy czas, aby załatwić sprawy.

Samokontrola i umiejętność opóźniania gratyfikacji są coraz częściej uznawane przez psychologów za zasoby możliwe do wyczerpania. Oba są silnymi predyktorami sukcesu w wielu dziedzinach życia.
Urządzenia GARMIN ułatwia rozplanowanie energii, gdyż na bieżąco mamy jej podgląd. Sam zobacz. Czy istnieje większe prawdopodobieństwo, że pomylisz się i dokonasz niezdrowych wyborów, gdy poziom energii będzie niski.

Nie chodzi tylko o odrabianie zadań domowych, rozwiązywanie projektów w pracy i przestrzeganie diety. Psychologowie sportowi i statystyka, pracując z profesjonalnymi sportowcami, rutynowo potwierdzają, że nasza umiejętność szybkiego myślenia i tworzenia inteligentnych gier zmniejsza się wraz ze wzrostem zmęczenia w trakcie gry lub długiego meczu.
Działa na pustym

Życie jest pełne wzlotów, upadków i niespodzianek. Rzadko kiedy mamy pełną kontrolę nad tym, kiedy pojawiają się wyzwania. Zawsze będą czasy, kiedy trzeba będzie wykonać pracę, a poziom energii będzie niski. Czasami trzeba tylko zaciskać zęby i iść, ale wieczne życie na wyczerpaniu to pewien przepis na upadek, który pozwala zapomnieć o twoim potencjale.

Mając to na uwadze, okazjonalny dzień o niskiej energii nie jest powodem do niepokoju, szczególnie jeśli dobrze rozumiemy, dlaczego znajdujemy się w takiej sytuacji. Robisz się chory? Zły sen?  Jeśli okaże się, że bateria jest ciągle niska, być może nadszedł czas, aby zacząć szukać obszarów, które należy poprawić.

Wiedza to potęga i warto wiedzieć, że brak energii nie oznacza, że ​​nie możesz ćwiczyć, ale możesz mieć trudności z ukończeniem treningu.Wadą ciężkiego treningu przy niskiej baterii jest to, że w dłuższej perspektywie twoje wysiłki mogą w ostatecznym rachunku przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Przez ponad dekadę G
ARMIN opierał się na silniku analitycznym Firstbeat, aby zapewnić naukowo spersonalizowane szkolenia i informacje dotyczące odzyskiwania. Firstbeat współpracuje również z ponad 800 elitarnymi drużynami sportowymi, w tym z zespołami w NBA, NFL, NHL i prawie we wszystkich najważniejszych ligach piłki nożnej.

 

 

 

Urządzenia firmy GARMIN z monitorem snu, aktywnością Joga oraz funkcją Body Battery