RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Garmin wprowadza trenażery i rolki do rowerów stacjonarnych Tacx

08-01-2021

Jeśli jesteś entuzjastą kolarstwa lub zawodowym rowerzystą, Garmin oferuje nową gamę produktów, które obiecują jedyne w swoim rodzaju przeżycia na rowerze. Tacx to rewolucyjna seria trenażerów i rolek do rowerów stacjonarnych, w tym najnowsze flagowe trenażery rolkowe Neo 2T Smart, Flux 2 Smart, Flux S Smart, Antares i Galaxia. Gama Tacx jest już dostępna.

Nowa seria Tacx oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy na rowerze, które naśladują prawdziwą jazdę na świeżym powietrzu. Trenażery są również wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak wirtualna zmiana biegów, zintegrowany wyświetlacz i inne.

 

Neo 2T Smart

Najwyższej klasy Neo 2T Smart został zaprojektowany tak, aby symulować jazdę na świeżym powietrzu tak realistycznie i cicho, jak to tylko możliwe, z przeprojektowanym silnikiem i ulepszoną analizą wydajności.

Neo 2T Smart pracuje cicho dzięki przeprojektowanym magnesom, które redukują hałas i wibracje podczas użytkowania.

Nowy silnik zapewnia większą moc i generuje wyższe poziomy rezystancji, jednocześnie mierząc dane z dokładnością do 1%.

Pojemnościowe lewe i prawe czujniki, które dokładnie mierzą pozycję nóg, pomagają rowerzystom poprawić dystrybucję mocy i wydajność na rowerze.

Poza tym oferuje standardową dynamikę jazdy ANT +, aby umożliwić rowerzystom analizę skoku pedału za pomocą oprogramowania innych firm, w tym oprogramowania na komputerach rowerowych Garmin Edge.

Będzie natychmiast reagować na zmiany prędkości lub nachylenia, a także ma dynamiczną bezwładność, która kontroluje bezwładność masy rowerzysty. Podczas jazdy symulacja zjazdu dokładnie imituje jazdę w dół. Dodatkowo nowa funkcja analizy uderzeń pedału analizuje technikę pedałowania rowerzysty i pomaga mu opracować bardziej efektywny ruch pedałowania.


Dzięki przeprojektowanej tylnej osi Neo 2T Smart jest kompatybilny z jeszcze większą liczbą rowerów bez potrzeby stosowania adapterów.

Wreszcie oferuje możliwość podłączenia do sieci. Gdy nie jest podłączony, generuje własną energię i jest zasilany, gdy jest włączony.

Flux 2 Smart

Odstępstwem od Neo 2T Smart jest Flux 2 Smart, jeden z najcichszych, realistycznych i dokładnych trenażerów rowerowych. Mierząc dane z dokładnością do 2,5%, unikalna konstrukcja silnika zapewnia maksymalny opór sprintu 2000 watów i może symulować podjazdy do 16% nachylenia.

Flux 2 Smart charakteryzuje się również dynamiczną bezwładnością, która kompensuje wagę, prędkość i kąt nachylenia, aby symulować najbardziej realistyczną jazdę, jak to tylko możliwe.

 

Flux S Smart

Flux S Smart to cichy trenażer jazdy z ciężkim kołem zamachowym zapewniającym realistyczne wrażenia z jazdy. Mierząc dane z dokładnością do 3 procent, jest przeznaczony do pomiaru mocy, prędkości i kadencji. Aby trenować przed dużymi podjazdami, Flux S Smart realistycznie symuluje podjazdy o nachyleniu do 10% i zapewnia sprint do 1500 watów.

Trenażery rolkowe Antares i Galaxia

Trenażer rolkowy Antares jest odpowiedni dla wszystkich rowerów o średnicy kół od 26 do 29 cali.

Z drugiej strony Galaxy Roller Trainer posiada unikalny system huśtania, który pozwala na pochłanianie przyspieszeń do przodu i do tyłu, dzięki czemu rower nie zjeżdża z rolek. Jest również chowany do 80 cm

Aplikacja szkoleniowa Tacx

Oprogramowanie treningowe Tacx zostało zaprojektowane tak, aby jazda była jak najbardziej realistyczna. Kierowcy mogą zmierzyć się z wirtualnym światem Zwift, aby doświadczyć „prawdziwego” wrażenia na drodze. Daje to rowerzystom poczucie jazdy po różnych nawierzchniach, takich jak kostka brukowa i żwir.


Jeźdźcy mogą streamować dużą kolekcję wysokiej jakości filmów (wymagana jest subskrypcja Tacx Premium lub Premium HD) i oglądać ulubione kursy.

Mogą doświadczyć słynnych klasyków, przeciwników na żywo, przejażdżek mapami 3D, zorganizowanych treningów i nie tylko.


Co więcej, użytkownicy mogą tworzyć lub przesyłać dane GPS z licznika rowerowego Edge lub łącząc konto Strava. Aplikacja utworzy następnie jazdę na mapie 3D.

Informacje o wydajności są wyświetlane na ekranie w czasie rzeczywistym. Dane te można później uzyskać w celu analizy wydajności po jeździe.

Poza tym rowerzyści mogą również ścigać się ze znajomymi, którzy jadą tą samą trasą lub wybrać poprzednie przejażdżki i używać ich jako wirtualnego partnera treningowego.