RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Garmin Fenix 5 Plus - Czy warto wybrać szkło szafirowe?

20-03-2019

Bardzo często stajemy przed wyborem rodzaju materiału z jakiego powstało szkło ochronne ( mineralne albo szafirowe ) wyświetlacza w interesującym nas zegarku. Oczywiście dotyczy to urządzeń z wyższej półki i mam tu na myśli serię Garmin Fenix, Tactix, czy Quatix


Wybór oferowanego szkła wiąże się oczywiście z ceną urządzenia i w niektórych przypadkach wpływa na podejmowaną przez nas decyzję. Zarówno Fenix 5 oraz Fenix 5 Plus posiadają wersje ze szkłem szafirowym lub nie. Z doświadczenia a raczej z rozmów z Klientami wiem, że bardzo sobie chwalą urządzenia ze szkiełkiem szafirowym a mając zegarek ze szkiełkiem mineralnym np. poddawali je już zabiegowi szlifowania. Ale są też i tacy, którzy nie mogą powiedzieć nic złego na jego temat. Tak jak można zauważyć wszystko zależy od tego gdzie i w jaki sposób korzystamy z naszych urządzeń.
A teraz przejdę do porównania, charakterystyki czy też wyższości szkła szafirowego nad mineralnym. 


 
Szkiełko mineralne dodatkowo utwardzone, to najczęściej stosowane szkło w zegarkach np. z serii forerunner, które charakteryzuje się średnią odpornością na zarysowania i jednocześnie dobrą na pęknięcia w porównaniu ze szkłem szafirowym co wynika z jego większej elastyczności. Szkiełko szafirowe daje nam niemal całkowitą, że nie ulegnie zarysowaniu a jego przejrzystość ( na poziomie 85% ) nie ulegnie pogorszeniu w trakcie użytkowania. Ta zaleta sprawia, że tarcze zegarków ze szkłem szafirowym w przeciwieństwie do tych z mineralnym, nawet po bardzo długim czasie wyglądają jak nowe. I jak to zwykle bywa tego rodzaju materiał ma również wadę – kruchość. Spowodowana jest ona wysoką twardością, dlatego też szkło szafirowe łatwiej jest zbić niż porysować.

Produkty Garmin ze szkłem szafirowym lub zwykłym można nabyć w sklepie:
SPORTIVO.pl