RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

Garmin Explore

28-04-2020

Garmin Explore
 

 


Jest to darmowa aplikacja do planowania własnych tras, zarządzania i dzielenia się nimi, a także edytowania tras stworzonych przez innych.
Doskonale sprawdza się w sytuacjach bez dostępu do internetu.

 


Garmin explore -
to aplikacja mobilna, dzięki której w łatwy i szybki sposób zaplanujesz swoją trasę na smartfonie i prześlesz ją bezpośrednio do urządzeń Garmin. Żeby to zrobić, nie potrzebujesz dostępu do internetu, ani zasięgu sieci Wi-Fi.
Aplikacja obsługuje systemy IOS oraz Android.

 

Kompatybilne serie urządzeń:

-
Instinct, Tactix
-
GPSMap (66/86)
-
Fenix
-
Forerunner (935/945)
- Overlander
- Quatrix

-
D2
- Descent
- Marq

 

 

 

 

 Synchronizacja

 


Aby móc zsynchronizować swoje urządzenie z Garmin Explore, musimy zainstalować aplikację Garmin Connect Mobile, a w niej dodać posiadane przez nas urządzenie. Następnie logujemy się do Garmin Explore, tymi samymi danymi, które podaliśmy przy zakładaniu konta w Garmin Connect Mobile.Jeżeli już posiadasz konto Connect Mobile, możesz się logować bezpośrednio.

 

Po zalogowaniu do aplikacji, klikamy zakładkę Urządzenia (w dolnej części ekranu). Z listy zgodnych urządzeń, zarejestrowanych w Garmin Connect, wybieramy to, które nas interesuje, klikamy + Paruj urządzenie i postępujemy zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie.

 

 

 

 

 

 

 

Pobieranie map

 

 

 

Aplikacja działa w trybie offline (bez dostępu do sieci internetowej),

przez co wcześniej musimy pobrać wybrane mapy. Klikamy w ikonę mapy (lewy, dolny róg ekranu). Następnie klikamy na ikonę opcji (koło zębate), a z listy wybieramy Pobierz mapy.

 

 

 

 

 

 

 

Aby móc wybrać region mapy, do wyboru mamy dwie opcje:

 

 

wybierz region - wskazujemy interesujący nas obszar mapy, klikając na niego palcem.

wybierz punkt - mapa zostanie pobrana, dzięki zapisanym w aplikacji punktom trasy.

 

 

 

 

 

W ustawieniach map, mamy również możliwość aktualizacji map, wyboru jednostek podstawowych, paska podziałki, oraz ingerowania w pola danych (+/-).


Możesz
także pobierać szczegółowe mapy topograficzne, zdjęcia satelitarne, birdeye, oraz inne pomoce nawigacyjne, które będą przechowywane w chmurze,

bez limitu danych.

 

 

 

 

 

 

Zbiory

 

Po zsynchronizowaniu aplikacji i pobraniu interesujących nas map, zaleca się utworzenie zbiorów.

Jest to nic innego, jak folder oddzielający nasze aktywne dane od tych oczekujących. W tym celu wchodzimy w zakładkę Biblioteka i klikamy + Nowy zbiór.
Jeden ze zbiorów, musimy oznaczyć jako
Aktywny – będzie to folder w którym automatycznie pojawią się nowe dane, zapisywane na urządzeniu.

 

 

Pozostałe, tworzone przez nas zbiory, mogą zawierać dowolne dane.
Mogą nam posłużyć do planowania kolejnych wypraw lub zapisywania w pamięci już odbytych wędrówek
i dzieleniu się nimi. Do zbiorów możemy przypisywać punkty, ślady, trasy i aktywności. Każdy ze zbiorów w dowolnym momencie możemy zsynchronizować jako aktywny. Zsynchronizowany zbiór – oznaczony jako aktywny, będzie tym w którym zostają nadpisane dane w czasie rzeczywistym.

 

 


Punkty na mapie

 

 


Szybkie tworzenie punktów na mapie, jest niewątpliwą zaletą aplikacji. W tym celu należy wybrać obszar, kliknąć na niego, a następnie dodać punkt trasy. Utworzony punkt, możemy dodatkowo edytować, zmieniając jego nazwę oraz współrzędne. Decydujemy również do którego ze zbiorów ma należeć. Punkty na mapie można również dodawać za pomocą samych współrzędnych, lub wyszukując ich konkretny adres. By wyszukać punkt w ten sposób, klikamy na widoczną na mapie ikonę lupy i wpisujemy ulicę, a następnie z listy podpowiedzi wybieramy odpowiednią.

Utworzony punkt, także można edytować.

 

 

 

 

Trasy

 

 

Trasę tworzymy z oznaczonych punktów na mapie. Możemy zrobić to ręcznie, bądź skorzystać już z gotowych, pobierając je z internetu, lub używać tras tworzonych przez naszych znajomych. Możemy również dzielić się własnymi trasami.

 

 

W celu stworzenia trasy własnoręcznie, wchodzimy w widok mapy i klikamy w widoczny + (lewy, górny róg), a następnie klikamy dodaj trasę. Każdy punkt można edytować. Ważnym jest, aby punkty nawigacyjne tworzyć w newralgicznych miejscach tj: zakręty.

Po utworzeniu trasy, klikamy przycisk zachowaj.

 

 

 

Trasę możemy nazwać i nadać jej odpowiedni kolor, a następnie przypisać do aktywnego, lub oczekującego zbioru. Aby rozpocząć nawigację po naszej trasie, synchronizujemy urządzenie. Teraz do wyboru mamy kilka możliwości. Prowadzenie po kursie, nawigacja, lub kursy dodatkowe w ramach aktywności.

 

 

 Ślady


W aplikacji możemy wyświetlić nasz ślad na mapie i informacje z naszej aktywności tj: przebyty dystans, czas marszu, profil wysokości.


Możemy również z o
dbytych aktywności utworzyć ślad na mapie, zapisać go i edytować.

 

 

 

W sytuacji awaryjnej, możesz uruchomić wysyłanie interaktywnego sygnału SOS do całodobowej pomocy ratunkowej GEOS. Dwukierunkowe przesyłanie wiadomości i śledzenie lokalizacji LiveTrack za pomocą sieci satelitarnej Iridium, zapewniają łączność na całym świecie.