RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

GARMIN - czyli jak wybrać mądrze

05-03-2021

W następstwie inteligentnej rewolucji zegarki stały się czymś więcej, niż sugerują ich skromne początki. Dziś zegarek nie tylko odmierza czas - śledzi Twoją lokalizację za pomocą GPS, odtwarza ulubioną muzykę, synchronizuje się ze smartfonem i mierzy wszystkie niuanse fizycznej egzystencji.

Ze względu na ogólną magię we wszystkich tych kategoriach, Garmin Venu to nasz najlepszy wybór.

 

Najlepszy smartwatch na co dzień - Garmin Venu

Garmin Venu robi prawie wszystko poza gotowaniem kolacji. Dzięki ponad 20 fabrycznie załadowanym aktywnościom, kilku aplikacjom do ćwiczeń i technologii, która monitoruje wszystko, od cyklu snu po cykl menstruacyjny. Wyświetlacz AMOLED to miły akcent, oferujący piękny i żywy interfejs 390 x 390 pikseli.

Venu zawiera oprogramowanie do wykrywania incydentów i pomocy w nagłych przypadkach. Po sparowaniu z telefonem system automatycznie udostępnia Twoją lokalizację kontaktom alarmowym. Venu jest również wyposażone w Garmin Coach, który oferuje programy treningowe na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton w oparciu o Twój unikalny profil.

Pełne naładowanie wystarczy na około pięć dni. Ta liczba spada do około sześciu godzin, jeśli używasz GPS-a i muzyki. Chociaż wydaje się to średnim wynikiem, jest to całkiem dobry rezultat w porównaniu z żywotnością baterii podobnych smartwatchów innych firm; jednak wyświetlacz AMOLED zużywa więcej baterii.

Plusy

• Elegancki
• Szeroka gama funkcji
• Szeroki zakres wskaźników
• Żywotność baterii
• Cena

Minusy

• Wyświetlacz nie posiada always on display

Najlepszy zegarek do biegania - Garmin Forerunner 245 Music


Jeśli lubisz biegać, nie szukaj dalej niż Garmin Forerunner 245 Music. Jak sama nazwa wskazuje, ten zegarek jest odpowiedni dla tych, którym zależy na bieganiu i słuchania muzyki.

To, co naprawdę kochamy w Forerunner 245, to możliwość porównywania poprzednich osiągów z obecnymi. Ta funkcja informuje Cię, czy naciskasz zbyt mocno, czy też zwalniasz. Żywotność baterii również jest imponująca: siedem dni w trybie zegarka, 24 godziny w trybie GPS i sześć godzin w połączonym trybie GPS / muzyka.

Plusy

• Najlepszy wybór dla biegaczy kochających muzykę
• Dostęp do społeczności online
• Przechowuje / odtwarza muzykę
• Wiele wskaźników
• Żywotność baterii

Minusy

• Rozdzielczość wyświetlacza 240 x 240 piksel


Najlepszy smartwatch dla poważnych sportowców - Garmin Fenix 6

Poważny sportowiec potrzebuje poważnego smartwatcha. Poznaj zegarek sportowy Garmin Fenix 6. Charakteryzuje się bardzo wytrzymałą metalową konstrukcją (całkowicie wodoodporną), eleganckim wyglądem i przemyślanym oprogramowaniem.

Zegarek sportowy Fenix 6 naprawdę błyszczy, jeśli chodzi o żywotność baterii. W trybie ekspedycji bateria wystarcza na około 28 dni; 14 dni w trybie zegarka; i 48 dni w trybie oszczędzania energii. Nawet przy włączonym GPS nadal masz 36 godzin - 72 godziny, jeśli maksymalnie wykorzystasz baterię GPS. Wyświetlacz ma 260 x 260 pikseli.

Plusy

• Elegancki
• Łatwa nawigacja
• Szeroki zakres wskaźników
• Żywotność baterii
• Trwała konstrukcja

Minusy

• Cena

 

Najlepszy smartwatch do biegów przełajowych - Garmin Instinct

Jeśli cena Fenix 6 Pro jest trochę za duża, Instinct jest tańszą opcją, oferującą podobną funkcjonalność z mniejszą liczbą dodatków. Plastikowa ramka klasy wojskowej jest trwała, a ekran ma zgrabne małe okienko w prawym górnym rogu, które wyświetla najważniejsze dane.

Podczas gdy ekran jest monochromatyczny, jego wysoki kontrast sprawia, że jest dobrze widoczny nawet w jasne popołudnia. Inną zaletą monochromatycznego ekranu jest zwiększona żywotność baterii - 14 dni w trybie zegarka, 16 godzin w trybie GPS i do 40 godzin w trybie oszczędzania baterii - co czyni go solidną opcją dla ultramaratończyków z ograniczonym budżetem.

Niestety Instinct nie oferuje Garmin Connect IQ. Inną częstą skargą jest brak trackera VO2 Max. Jeśli chodzi o mapy, patrzysz na ścieżki nawigacyjne, a nie na toposy w pełnej rozdzielczości.

Mimo to, ze względu na wytrzymałą konstrukcję, żywotność baterii i rozsądną cenę, Instinct jest idealnym smartwatchem do biegania w terenie w 2021 roku.

Plusy

• Fajna, lekka konstrukcja
• Dodatkowe okno wyświetlacza
• Z obsługą Bluetooth
• Trwały
• Żywotność baterii

Minusy

• Ekran monochromatyczny
• Brak śledzenia VO2 Max
• Mapy nie zawierają dużej ilości szczegółów


Najlepszy smartwatch do pływania - Garmin Swim 2

Garmin Swim 2 doskonale nadaje się zarówno do pływania w basenie, jak i na otwartym akwenie, monitorując wszystko, w tym dystans, tempo, liczbę ruchów i typ ruchów. Oblicza nawet Twój wynik SWOLF, miarę efektywności pływania. Oprócz pływania zegarek zawiera również profile biegania, jazdy na rowerze i cardio.

Swim 2 jest kompatybilny z Garmin Connect i smartfonami. Żywotność baterii wynosi około siedmiu dni w trybie zegarka, 13 godzin w trybie GPS i optycznego pomiaru tętna (OHR) oraz 72 godziny łącznie w trybie basenowym i OHR. Jego wodoodporność wynosi do 5 bankomatów, czyli około 50 metrów.

Plusy

• Gładka, bezszwowa konstrukcja
• Szeroki zakres wskaźników dotyczących pływania
• Kompatybilny ze smartfonami / Garmin Connect
• Dokładny pulsometr
• Żywotność baterii

Minusy

• Mniej funkcji sportowych niż w modelach fenix czy forerunner


Najlepszy smartwatch do jazdy na rowerze - Garmin Forerunner 945

Jako zegarek do wielu dyscyplin sportowych Garmin Forerunner 945 oferuje użytkownikom wiele profili aktywności, od biegania po golfa. Ale w przypadku jazdy na rowerze oferuje trzy imponujące profile: na zewnątrz, na rowerze górskim i wewnątrz (stacjonarny).

Forerunner 945 jest kompatybilny ze smartfonami, urządzeniami do pomiaru tętna Bluetooth, ANT + i oprogramowaniem Connect IQ. Wodoszczelność to 5 ATM, czyli około 50 metrów. Wbudowany żyroskop zwiększa precyzję GPS, a czujnik tętna śledzi Twoje funkcje życiowe.

Chociaż ma uderzające podobieństwo do Fenix 5 plus, zauważysz, że Forerunner 945 jest nieco cieńszy, lżejszy i mniej trwały, co znajduje odzwierciedlenie w niższej cenie. Ale w porównaniu do swojego poprzednika (Forerunner 735), 945 ma 36 zamiast 14 godzin pracy na baterii przy włączonym GPS (10 z włączoną muzyką). To sprawia, że jest to dobra opcja zarówno dla rowerzystów, jak i triathlonistów.

Plusy

• Atrakcyjny wygląd
• Piękny kolorowy wyświetlacz
• Szeroka gama profili
• Śledzi wydajność / trening / regenerację
• Żywotność baterii
• Cena

Minusy

• Mniej trwały niż Fenix


Na co zwrócić uwagę kupując smartwatch Garmin ?


Jeśli chodzi o smartwatche, forma podąża za funkcją, więc zacznij od podstaw: po co mi to? Czy jesteś biegaczem, pływakiem, rowerzystom? Wszystkie trzy? Teraz zdecyduj, które funkcje są najbardziej odpowiednie. Jeśli budżet na to pozwala, możesz również znaleźć styl, który odpowiada Twoim potrzebom: Czy będę go używać ściśle podczas treningu? Czy będę go nosić w biurze? Na szczęście, niezależnie od tego, który smartwatch wybierzesz, Garmin sprawi, że będziesz zadowolony ze swojego wyboru.


Jakie działania śledzisz najbardziej? Chcesz po prostu śledzić swoje dane, czy szukasz techno-coacha? Jeśli jesteś triathlonistą lub ultramaratończykiem, to coś z solidną baterią jest koniecznością. A co z synchronizacją telefonu? Będziesz odpowiadać na SMS-y przez zegarek czy słuchać muzyki? A może wolisz oddzielić te aspekty swojego życia? Sztuczka polega na przeanalizowaniu swoich zachowań, postaw i celów.


Omówmy główne funkcje zegarka Garmin

GPS

Garmin jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do globalnego pozycjonowania. Większość ich modeli jest standardowo wyposażona w odbiornik, który komunikuje się z aktywnymi satelitami. Dzięki temu zegarek może śledzić Twoją lokalizację. Niektóre zegarki Garmin mają nawet wbudowany żyroskop, który zapewnia jeszcze większą dokładność ruchu, pozycji i kierunku.

Monitor pracy serca

Wbudowany czujnik tętna firmy Garmin doskonale sprawdza się w połączeniu z profilami biegania i jazdy na rowerze. Aby dokładnie monitorować tętno poza tymi czynnościami, rozważ użycie zewnętrznego czujnika tętna; wiele inteligentnych zegarków firmy Garmin jest z nimi kompatybilna dzięki technologii Bluetooth oraz ant+.

Muzyka

Prawie wszystkie smartwatche Garmin są kompatybilne z telefonem przez Bluetooth. Oczywiście, jeśli wolisz nie zabierać telefonu ze sobą, rozważ znalezienie modelu, który umożliwia bezpośrednie przechowywanie muzyki w urządzeniu i łączenie się ze słuchawkami bluetooth, na przykład nasz wybór najlepszego zegarka do biegania, Garmin Forerunner 245 Music .

Ekran dotykowy

Jest to z pewnością bardziej interaktywne doświadczenie.


Zaawansowane funkcje

Funkcje takie jak śledzenie snu i VO2 Max oraz dostęp do Connect IQ nie są standardowe we wszystkich modelach. Znowu sprowadza się to do osobistych potrzeb. Podobnie wyświetlacz AMOLED (taki jak Garmin Venu) to luksus. Oczywiście więcej funkcji oznacza mniej baterii, więc trzymaj się rzeczy, których naprawdę chcesz.

Styl

Chodzi o osobisty gust. Jeśli jesteś typem osoby, która chce, aby jeden zegarek rządził wszystkimi, rozważ zakup smartwatcha, który będzie dobrze pasował do formalnego czy też sportowego stroju,

Budżet

Bez względu na to, jak na to spojrzysz, smartwatch to inwestycja. Jeśli to Twój pierwszy model lub jesteś zwykłym sportowcem, rozważ rozpoczęcie od małej kwoty - tańszy model oferuje mniej funkcji, ale będzie przydatny w określaniu, co lubisz, a czego nie. Pieniądze, które teraz zaoszczędzisz, możesz przeznaczyć na następny smartwatch. Tak czy inaczej, jest to krok naprzód.

 


Często zadawane pytania dotyczące smartwatchy Garmin

 

Jaki jest najdokładniejszy zegarek Garmin?

Zegarek Garmin śledzi, mierzy i analizuje wiele rzeczy. W zależności od podstawowej funkcji zegarka, niektóre modele będą miały dokładniejszy system GPS, dokładniejszy wysokościomierz lub lepszy czujnik tętna. Jednak ogólnie rzecz biorąc, żaden zegarek nie jest dokładniejszy niż jakikolwiek inny - wszystkie są wyposażone w najnowocześniejszą technologię Garmin.


Jak długo działają zegarki Garmin?

Zależy to całkowicie od tego, jak ich używasz. Chociaż bateria będzie wymagała wielu ładowań przez lata, sam zegarek jest wytrzymały. Kto wie - może przekażesz go następnemu pokoleniu sportowców.

Wniosek

Spójrzmy prawdzie w oczy, wybór między jednym a drugim zegarkiem Garmin jest jak wybór między dojrzałym jabłkiem a nieco bardziej dojrzałym jabłkiem; bez względu na to, który wybierzesz, otrzymasz szeroką funkcjonalność, wiele profili i piękny zegarek.